péntek, május 17, 2024
HomeFootballMegvédte címét: A Sturm fordított a Rapid elleni fűtött kupadöntőn

Megvédte címét: A Sturm fordított a Rapid elleni fűtött kupadöntőn

Zsinórban másodszor győzte le a Sturm Graz a Rapidot a kupadöntőben. A szünetben hátrányban lévő stájerek egy korai és egy késői góllal a második félidőben fordítottak Klagenfurtban egy kiélezett mérkőzésen

A Sturm Graz szerdán hetedik alkalommal nyerte meg a kupát. A Rapid ellen Klagenfurtban vívott kiélezett döntőben a stájerek a szünetben 1-0-s hátrányból 2-1-es győzelmet arattak, és megismételték tavalyi bravúrjukat. Akkor is a zöld-fehérek ellen diadalmaskodtak. Seidl Rapid-gólja (43′) után Querfeld öngólja (49′) és Horvat találata (81′) döntötte el a mérkőzést.

Az

Sturm, amely még mindig esélyes a Bundesliga listavezetőjeként a duplázásra, legalábbis a második félidőben jobb csapat volt, és ismét megcsillogtatta a kondícióját. A Rapidnak viszont továbbra is várnia kell 16 év után első bajnoki címére.

Három nappal a salzburgi döntetlen után a Sturm támadásban Böving helyett Jattát hozta be, a védelemben pedig Schnegg váltotta Lavalee-t. A Rapid edzője, Robert Klauß, akit nemrég Christian Ilzer kritizált, amiért több alapemberét pihentette, ezúttal valóban egy egyértelmű „A” csapatot állított fel, élén a gólvágó Burgstallerrel

Rapid az első találattal

A teltházas Wörthersee Arénában 30.000 néző előtt intenzív, pörgős párharcot vívtak az ellenfelek, kevés játékelemmel, sok labdabirtoklással és két korai lehetőséggel. A Rapids Cvetkovic egy szögletet követően fejelt kevéssel mellé egy felső helyzetben (4.), Jatta pedig néhány méterre a bécsi kaputól nem tudta kontroll alatt tartani a labdát (5.).

Klauß alig negyedóra elteltével kénytelen volt cserélni, amikor Grgic a mérkőzés hevében rálépett csapattársa, Auer lábára, aki így nem tudta folytatni a játékot. Oswald állt be, Kasanwirjo pedig a védelem bal oldalára került. A hollandnak később is majdnem el kellett hagynia a pályát, miután Biereth teljes erőből arcon találta (40′), de végül folytatni tudta a játékot

Nem sokkal később már 1:0 volt a Rapidnak. A gól elsősorban Grüll érdeme, aki előbb bikaként vette le a labdát Gazibegovicról, majd gazellaként több védőt is elengedett a büntetőterületen belül, végül pedig Jarost kényszerítette védésre – a kipattanót Seidl gond nélkül értékesítette.

Ezt megelőzően is voltak jó lehetőségek Jansson révén (külső kapufa/25.), illetve a Sturm oldalán Horvat és Biereth (Hedl a hosszú kapufán mentett/20.), valamint Jatta (33.) révén. Utóbbi Gorenc Sztankovics elegáns előkészítése után fejelt a kapu fölé (33′).

Sturm fölénybe kerül a szünet után

Az első félidőben nagyon kiegyenlített játék kezdetben a Grazé volt a folytatás után, amely a lelátón lévő füst miatt kissé elhúzódott. Biereth tesztelte Hedlt (47′), de a Rapids kapusának nem sokkal később nem volt esélye. Csapattársa, Querfeld volt az, aki Affengruber fejesét közelről a vonal fölé tolta. A zöld-fehérek ezt követően sem tudtak igazi választ adni, és szinte folyamatosan nyomás alatt voltak – különösen a felállásokból.

A 65. percben úgy tűnt, hogy a mérkőzés döntő fordulatot vesz, amikor Wüthrich egy sarokrúgásból 2:1-re alakította az állást. A VAR azonban megerősítette, hogy a svájci játékos a kezét használta a

Negyed órával később azonban eljött az idő: a Sturm egy bedobást követően, többek között Horvat büntetőterületen belüli piszkálását követően valóban megfordította a mérkőzést. A gólt megelőző állítólagos szabálytalanság kiállta a VAR-ellenőrzést, de azért felforrósította a kedélyeket, nem utolsósorban Klauß számára. A bécsiek a záró szakaszban még küzdöttek, de a hatás korlátozott volt. Jarosnak kellett még egyszer közbeavatkoznia Burgstallerrel szemben a