csütörtök, május 2, 2024
HomePremier LeagueMavropanosz lehúzza a rolót az Arsenalnál: az Ágyúsok elveszítették a bajnoki vezetést

Az Arsenal csütörtök este 2-0-ra kikapott a West Ham Unitedtől, és átadta a vezetést a tabella élén Jürgen Kloppnak és az FC Liverpoolnak. Az Ágyúsok egyszerűen nem tudták kihasználni a lehetőségeiket egy hatékony Kalapácsosok ellen

Az Arsenal nélkülözte a német válogatott Havertzot, aki a Liverpool elleni csúcsmeccsen (1-1) begyűjtötte ötödik sárga lapját, ezért eltiltották. Őt Trossard helyettesítette, aki a Rice és Ödegaard alkotta középpályáshármast egészítette ki. Mikel Arteta kezdőcsapata egyébként változatlan maradt.

David Moyes edző is csak egy változtatást hajtott végre a vendégeknél a Manchester United elleni 2-0-s győzelem után: Ogbonna kezdett Zouma helyett (nem volt a keretben).

A Hammers vitathatatlan gólja számít

A londoni derbin az Arsenal gyorsan átvette az irányítást. A Kalapácsosok az ellentámadásokra ólálkodtak, és védekezésben is nagyon stabilak voltak. Az Ágyúsok nehezen alakítottak ki lehetőségeket, és először a 13. percben kerültek hátulról helyzetbe.

Emerson keresztlabdáját Zinchenko és Gabriel rosszul tisztázta, így Bowen az alapvonalról visszapasszolhatott Soucek elé, aki a hálóba tuszkolta a labdát. A tévéfelvételekről nehéz volt megállapítani, hogy a labda már kiment-e a játékból, amikor Bowen passzolt. Michael Oliver játékvezető egyperces ellenőrzés után ítélte meg a gólt.

A vezetéssel a hátuk mögött a Kalapácsosok nem tértek el a tervüktől, és továbbra is a védekezésre koncentráltak, amire a következő percekben egyre nagyobb szükség volt. Az Arsenal támadásban veszélyesebbé és kreatívabbá vált, és gólszerzési lehetőségeket is kialakított. Saka volt az, aki kétszer is kudarcot vallott, előbb Areolával szemben (30′), majd a kapufával szemben (42′).

Mavropanos szögletből lőtt gólt – peches az Arsenal

A szünet után az Arsenal tovább támadott, és távoli lövésekhez folyamodott. Rice majdnem egyenlített egykori klubja ellen (53′). Néhány perccel később azonban ismét a vendégek voltak azok, akik lecsaptak. Ezúttal Ward-Prowse szögletéből Mavropanos szerezte első versenykapusát a West Ham színeiben, és ezzel 2-0-ra alakította az állást (55′).

Az Arsenal ezt a visszaesést követően sem adta fel, és folyamatosan foglalkoztatta a West Ham védelmét. Gabriel Jesus azonban kétszer sem tudta fejjel megszerezni az egyenlítő találatot (65′, 66′). A vendégek ezután nagyrészt megvédték kétgólos előnyüket, és nagyon kompaktak voltak, az Ágyúsok csak ritkán alakítottak ki jó lehetőségeket. Areola a 74. percben Trossard lövését is fogta.

Miután Benrahma még egy büntetőt is kihagyott (90.+5) a 3-0-s végeredményhez, a mérkőzés 2-0-val ért véget a Kalapácsosok javára, akik ezzel közelebb kerültek a nemzetközi porondhoz. Az Arsenal elvesztette első hazai mérkőzését a szezonban, és átadta a vezetést a tabellán a Liverpoolnak.

Az Ágyúsok idén még egy mérkőzést játszanak: szilveszterkor a Fulham FC-t fogadják (15 óra). A West Hamnek még két szabadnapja van a Brighton & Hove Albion elleni keddi összecsapás előtt (20.30).