szombat, május 11, 2024
HomeLigue 1Elkerült a blamázs, elhalasztották a bajnoki ünneplést: a PSG botlott a dortmundi...

Elkerült a blamázs, elhalasztották a bajnoki ünneplést: a PSG botlott a dortmundi főpróbán

A Paris Saint-Germain elszalasztotta a lehetőséget, hogy saját stadionjában biztosítsa be a bajnoki címet. A fővárosiak 3-3-as döntetlent kínlódtak az alulmaradó Le Havre ellen. Sokáig úgy tűnt, hogy ez még az év második bajnoki veresége is lehet

A bajnoki cím a láthatáron, a Bajnokok Ligája-elődöntő a hátsó gondolatokban: a francia bajnoknak kikiáltott Paris Saint-Germain hazai közönség előtt, az alagsori Le Havre elleni összecsapáson egy hárompontossal biztosíthatta be sorozatban harmadik bajnoki címét. Ugyanakkor a francia fővárosi klubnak a Borussia Dortmund elleni közelgő összecsapás is a fejében volt, ami Luis Enrique edző felállásában is tükröződött. A spanyol tíz játékost cserélt le a hét közben a Lorient ellen aratott egyértelmű 4:1-es győzelemhez képest. Egyedül a jó formában lévő Dembelé volt ismét a pályán a kezdőből

Le Havre kétszer is sokkolta a PSG-t

Egyetlen játékos hiányzott a kezdőcsapatból, a szupersztár Mbappé, aki a kezdeti szakaszban úgy dominált, hogy nem alakított ki nagy lehetőségeket. Így az esélytelenebbek szerezték meg a vezetést a mérkőzés első lehetőségével. Egy gyors fordulás után Operi 13 méterről lőtt a kapuba, és ezzel 1:0-ra alakította az állást (19′). A favoritok azonban nem sokáig voltak sokkolva, a PSG a kapott gól után azonnal dühödt támadásokat indított – és ez hamarosan meg is hozta a gyümölcsét. Zaire-Emery adott keresztbe a büntetőterületen belül, Barcola pedig a második kapufánál a helyén volt és 1:1-re alakította az eredményt (29′).

A szünet után sem változott a kép: a PSG uralta a labdabirtoklást, de nem alakított ki kényszerítő lehetőségeket. A szünet előtt pedig ismét a vendégek voltak eredményesek. Nego egy csípős passzal indította Ayew-t, aki higgadt maradt: a jobb sarokba tartó lapos lövésével ismét a Le Havre szerzett vezetést (38′), amellyel a szünetre mentek. A PSG edzőjének, Luis Enriquének reagálnia kellett a szünetben, és ezt meg is tette

Touré gólt lő a pontról – kései duplával mentett a Paris

Az edző mégiscsak a pályára vitte Mbappét, hogy megünnepeljék a korai bajnoki címet. De ismét a vendégek ünnepelhettek. Danilo Pereira Nego elleni szabálytalansága után a játékvezető VAR-utasítást követően büntetőt ítélt – Touré jéghideg maradt a pontról, és növelte a Le Havre előnyét (61′).

A párizsiak azonban nem voltak hajlandóak feladni, és a hajrában Hakimi Goncalo Ramos asszisztja után újra harcba hozta a hazaiakat (78′). Küzdelmes záró szakasz következett, amelyben Goncalo Ramosnak nagy lehetősége volt az egyenlítésre. Desmas azonban remekül hárította a portugál közelről leadott próbálkozását (85′). A mérkőzésnek azonban még nem volt vége, és a hatperces játékidő mélyén ismét lecsaptak a favoritok. Goncalo Ramos kapta el Lee keresztlabdáját, és bólintott a 3:3-as egyenlítésért a késői órákban (90.+5).

A blamát így sikerült elkerülni, de a bajnoki döntést elhalasztották, hiszen maradt a 3:3. A PSG jövő szerdán (21 óra) a Borussia Dortmunddal találkozik a Bajnokok Ligája elődöntőjének első mérkőzésén. A Le Havre ezt követően szombaton (15 óra) a Strasbourgot fogadja