vasárnap, május 12, 2024
HomeLa LigaAz Atletico nyerte a negyedik helyért folyó "döntőt" - rasszizmus Nico Williams...

Az Atletico nyerte a negyedik helyért folyó „döntőt” – rasszizmus Nico Williams ellen

Az Atletico Madrid az Athletic Bilbao elleni 3:1-es győzelemmel beállította a Bajnokok Ligája újabb szezonjának irányát. A meccset beárnyékolta a rasszizmus botrány

Az Atletico Madrid nyomás alatt ment neki az Athletic Bilbao elleni összecsapásnak. A Deportivo Alaves elleni botlás (0:2) visszavetette a rojiblancókat a negyedik helyért folytatott harcban, míg a baszkok a Granada elleni 1:1-es döntetlennel három pontra megközelítették őket.

Az Atleti azonban ellenállt ennek a nyomásnak a hagyományos összecsapáson, és 3-1-es győzelmével hatpontos előnyét biztosította a La Liga 2023/24 utolsó szakaszára. A madridiaknak még öt mérkőzésük van hátra. Az ellenfelek többnyire vállalhatónak tűnnek: Mallorca (A), Vigo (H), Getafe (A), Osasuna (H) és Real Sociedad (H). De mit jelent ez ebben a következetlen szezonban Simeone csapatának, amelynek kilenc veresége a legtöbb a tabella első 7 helyezettje között

Botrány a szünet előtt

Az argentin Rodrigo de Paul negyedóra elteltével egy megpattanó és ezért megállíthatatlanul lőtt góllal nyitotta a gólok sorát a második sorból, a 29 éves játékos második gólját szerezte a szezonban. A dicstelen csúcspontot a Bilbao spanyol válogatott Nico Williams elleni rasszista inzultus jelentette nem sokkal a szünet előtt. Az Atletico csapatkapitánya, Koke a kétperces szünetben bocsánatkérésre szólította fel a vendég szakembert. Williams viszont nem sokkal később sportszerűen válaszolt: egy baszk ellentámadást Oblak előtt fejezett be szakszerűen, és egyenlített 1:1-nél (45′).

A második félidő az Atleticóé volt. Koke egy pontos függőleges passzal találta meg Correát, akit az argentin csatár ügyesen vett fel, mielőtt Unai Simon előtt megtartotta volna az idegeit – 2:1 (52′) és Correa kilencedik gólja a szezonban.

Unai Simon balszerencsésen

A kupagyőztes Bilbaót most kihívták, de a következő gólt is az ellenfél szerezte, amely nemrég a Bajnokok Ligájában nem tudta legyőzni a Borussia Dortmundot. Samuel Lino lőtt kapura félfordulatból, és a bal kapufát találta el, ahonnan a labda a kapura rohanó Unai Simon kapus hátáról pattant a hálóba (80′). Samuel Lino a záró szakaszban egy Griezmann passzát követő ellentámadásból 4:1-re alakíthatta volna, és majdnem kellett volna is (90′). A végén maradt a 3-1 az Atletico javára

A győztesek a hétvégén a Baleár-szigeteki Mallorcára utaznak, a kezdés szombaton 21 órakor lesz. A Bilbao egy nappal korábban játszik, és vissza kell térnie Madrid környékére – a Getafe péntek este fogadja őket a 34. játéknap nyitányaként