неделя, май 12, 2024
HomeLigue 1Срамът е предотвратен, празненствата по случай шампионата са отложени: PSG се спъва...

Срамът е предотвратен, празненствата по случай шампионата са отложени: PSG се спъва на генералната репетиция в Дортмунд

Париж Сен Жермен пропусна шанса да си осигури титлата в лигата на собствения си стадион. Столичният тим се помъчи да постигне равенство 3:3 срещу отбора от долната част на таблицата Льо Хавър. Дълго време дори изглеждаше, че това е второто поражение в лигата за годината

Шампионската титла в полезрението, полуфиналът в Шампионската лига в съзнанието: Определените за шампиони на Франция Пари Сен Жермен имаха възможност да си осигурят трета поредна шампионска титла с три точки пред собствена публика в сблъсъка си с намиращия се в подземието отбор на Льо Хавър. В същото време клубът от френската столица мислеше и за предстоящия сблъсък с Борусия Дортмунд, което намери отражение и в състава на треньора Луис Енрике. Испанецът смени десет играчи в сравнение с категоричната победа с 4:1 срещу Лориен през седмицата. Единствено намиращият се във форма Дембеле отново бе на терена от самото начало

Le Havre шокира ПСЖ два пъти

Единственият играч, който липсваше в стартовия състав, беше суперзвездата Мбапе, който видя как страната му доминира в началните етапи, без да създаде големи шансове. И така аутсайдерите поведоха с първия шанс в мача. Бърз обрат доведе до това, че Опери вкара от 13 метра и направи резултата 1:0 (19′). Фаворитите обаче не бяха шокирани за дълго и ПСЖ започна яростни атаки веднага след допускането на гола – и това скоро щеше да се отплати. Заир-Емери пресече в наказателното поле и Баркола бе на точното място при втората греда, за да направи 1:1 (29′).

След почивката картината остана същата – PSG доминираше във владеенето на топката, но не създаваше убедителни възможности. А преди почивката гостите отново бяха на ход. Него подготви Аю с пас с чип и той запази хладнокръвие: ниският му удар в десния ъгъл отново даде преднина на Хавър (38′), която те взеха на почивката. Треньорът на ПСЖ Луис Енрике трябваше да реагира на почивката и той направи точно това

Туре вкара от бялата точка – късен двоен удар спаси Париж

Треньорът все пак изведе Мбапе на терена, за да отпразнува предсрочно титлата в лигата. Но именно гостите бяха тези, на които бе позволено да празнуват отново. След фаул на Данило Перейра срещу Него съдията реши да отсъди дузпа след отсъждане на VAR – Туре остана леден от мястото на удара и увеличи преднината на Льо Хавър (61′).

Парижани обаче отказаха да се предадат и в заключителните етапи Хакими върна домакините в играта след асистенция на Гонкало Рамос (78′). Последва ожесточена финална фаза, в която Гонсало Рамос имаше чудесна възможност да изравни. Въпреки това Десмас превъзходно парира опита на португалеца от близко разстояние (85′). Мачът обаче все още не беше приключил и фаворитите нанесоха нов удар дълбоко в шестте минути на продължението. Гонкало Рамос засече центриране на Лий и с глава изравни за 3:3 в края на мача (90.+5).

По този начин срамът беше предотвратен, но решението в първенството беше отложено, тъй като остана 3:3. Следващата сряда (21:00 ч.) ПСЖ ще се изправи срещу Борусия Дортмунд в първия мач от полуфиналите на Шампионската лига. След това Льо Хавър ще бъде домакин на Страсбург в събота (15:00 ч.)