vasárnap, május 12, 2024
HomePremier LeagueA Chelsea szépít 0:2-re az Aston Villa otthonában - a VAR megakadályozza,...

A Chelsea szépít 0:2-re az Aston Villa otthonában – a VAR megakadályozza, hogy a Kékek győztes gólt szerezzenek

Az FC Chelsea reakciót mutatott az 5-0-s derbidebakli után – még akkor is, ha a lehető legrosszabbul indult a meccs egy öngóllal. A jéghideg Aston Villa a szünetben még bement, de a Kékek a szünet után nyomtak, és egyenlítettek. A potenciális győztes találatot a VAR akadályozta meg a hosszabbításban

Az Arsenal FC elleni derbi megaláztatása után újabb nehéz feladat várt a Chelsea FC-re: a Kékek a negyedik helyezett Aston Villa ellen kellett, hogy megmérkőzzék a nemzetközi szereplés utolsó reményét, de a gólszerző Palmerre támaszkodhattak, aki az utóbbi időben betegeskedett. Eközben Enzo Fernandez szezonjának vége lett ágyékműtét után

Chelsea rémálomszerű rajtja – Jackson balszerencsésen

A szombat esti mérkőzés szinte zökkenőmentesen követte a keddi napot. Cucurella a Villans első támadása után öngólt lőtt (4.). Digne nem sokkal később a kapu külső oldalát találta el (8.), majd Watkins túl középre fejelt Petrovicnak (15.). Ekkorra azonban már a Chelsea kialakította a vizuális fölényét, és rengeteget birtokolta a labdát, bár az utolsó harmadban nem igazán voltak veszélyesek. Egészen addig, amíg egy szép Caicedo-passz át nem vágott a védelmen, de Jackson gólját egy közeli szabálytalanság miatt érvénytelenítették (16′).

Nem sokkal később Jackson is peches volt, amikor a jobb oldali kapufa mellé fejelt (35.). A Villans nagyon keveset tett a játékért, de nagyrészt biztonságosan állt – és sallangok nélkül játszott előre. Watkins nem talált be Petrovic gyors megmozdulása után (36′), csak hat perccel később Rogersnek volt túl sok helye, és a hálóba helyezte a labdát, így a szünetben 2:0 volt az állás (42′)

Emiliano Martineznek le kell mennie – a Chelsea nyomja az egyenlítést

A második félidőre Olsen váltotta a világbajnok Emiliano Martinezt (combprobléma) a Villa kapujában – a pályán eleinte nem sok minden történt. Bár a kékek szinte mindig közel jártak a büntetőterülethez, egy Gallagher által kezdeményezett presszinges akció hozta meg a sikert: Madueke a hosszú sarokba fejelt a végeredményt jelentő gólt (62′)

Gallagher tökéletesen talál be, 2:2

A Kékek most már aktívabbak voltak, és nyomtak az egyenlítésért, amit Olsen egy karreflexes mentéssel akadályozott meg Madueke elől (72′). Persze a Villansnak most volt tere az ellentámadásra, de Bailey kihagyta a döntést (73′) – így a Kékek jöttek vissza. Gallagher a gyengébbik bal lábával csodás lövést csavart a bal felső sarokba (81′).

Az Aston Villa most már szinte semmire sem futotta – a Chelsea pedig a győztes gólt akarta. Palmert Olsen (90.+4) Diego Carlos gyenge mentése után nem engedte ki (90.+4). A Kékeknek azonban még volt egy lehetőségük: az ebből adódó sarokrúgásból Badiashile Diego Carlos fellökésével teremtett magának helyet, Disasi a kapu közepébe fejelte a labdát, ami a keresztlécről Olsen kezére pattant és a vonalon túlra szállt (90.+5). A VAR-ellenőrzés azonban megzavarta a vendégek ünneplését: Craig Pawson játékvezető a felülvizsgálati területen Badiashile lökését szabálytalannak ítélte – a gól nem számított.

A Villans majdnem újra betalált, hogy 3-2-re alakítsa az állást, de a csereként beállt Duran éppen a léc fölé fejelt (90.+9). Ezután tényleg vége volt a Villa Parkban – és mindkét csapatnak együtt kellett élnie a 2-2-es döntetlennel, ami a tabellán mindenképpen az Aston Villa számára volt jobb