vasárnap, május 12, 2024
HomeBasketballWagner felpörgeti a fűtést: Magic egyenlít a Cavs ellen

Wagner felpörgeti a fűtést: Magic egyenlít a Cavs ellen

Franz és Moritz Wagnerék 2-2-re egyenlítettek az Orlando Magic és a Cleveland Cavaliers között a szünet utáni frenetikus teljesítményt követően. Az OKC számára még jobban alakulnak a dolgok

Az Orlando Magic sorozatban második hazai meccsét is megnyerte a Cleveland Cavaliers ellen – ráadásul egyértelmű különbséggel, miután eleinte hátrányban volt. A fiatal floridai csapat 112:89 arányban húzta ki a fogát az ohiói vendégeknek, és 2:2-re csökkentette hátrányát. A nagyszünet után összesen 29 pontot engedtek a hazaiak a Cavsnek. Négy győzelem kell a konferencia negyeddöntőjének túléléséhez

A mérkőzés embere szombaton a Kia Centerben Franz Wagner volt. A világbajnok 34 ponttal és 13 lepattanóval húzta a talpalávalót, így ő lett a mérkőzés győztese. A berlini születésű játékos 17 dobásából 13-at értékesített a parkettről, és a végén messze a Magic legjobb pontszerzője volt, akinek Paolo Banchero (9, 4/14 FG) elmaradt a lehetőségeitől. Moritz Wagner a pályán töltött időszakaiban tűhegyeseket szórt a pálya mindkét végén, így 15 perc után hét ponttal és négy palánkkal zárt

Két idegenbeli vereség után két megérdemelt és egyértelmű hazai győzelem a Magic számára. Az ötödik meccs szerdán éjjel (MEKSZ 1 óra), majd Clevelandben is kiemelten fontos lesz. A Cavaliersnek, amelynél Jarrett Allen 21 pontot szerzett, javulnia kell. A negyedik meccsen 17 dobott hármasból mindössze négy szól a vendégek ellen, akik főleg a félidei szünet után nem tudtak megvetni a lábukat Orlandóban.

OKC még mindig egy győzelemre van

Shai Gilgeous-Alexander 24 pontjával 106-85-re nyert az Oklahoma City Thunder a New Orleans Pelicans ellen. Az OKC ezzel 3-0-ra vezet a sorozatban, és már csak egy győzelemre van szüksége. Jalen Williams és Josh Giddey nem sokkal maradt el „SGA” mögött (egyenként 21 pont). A Nyugat első számú esélyesének számító Thunder 36 hármasából 17-et (47 százalék) dobott be. A Pelicans, amelynek ismét nélkülöznie kellett erős sztárirányítóját, Zion Williamsont (comb), most a kedd esti negyedik meccsen szeretné megakadályozni a söprést. Az NBA történetében még egyetlen csapat sem tudott 3-0-s hátrányból visszajönni