szombat, május 4, 2024
HomePremier LeagueAwoniyi gólja túl későn jött: az Arsenal nyert Nottinghamben

Awoniyi gólja túl későn jött: az Arsenal nyert Nottinghamben

Az Arsenal FC a Nottingham Forest vendégeként aratott győzelemmel biztosította be sorozatban második győzelmét a Premier League-ben. Gabriel Jesus volt a meccs győztese a második félidőben

Mikel Arteta a Crystal Palace elleni 5-0-s győzelem után sorozatban második győzelmére hajtott az Arsenal FC-vel – és két változtatást eszközölt a hétvégi, elsöprő győzelemhez képest: Havertz a kispadra került, akárcsak Trossard. Smith Rowe és Gabriel Martinelli kezdhetett.

Nuno Espirito Santo három változtatást eszközölt a Bristol City elleni 0-0-s döntetlenhez képest az FA-kupában: Toffolo, Gibbs-White és Williams helyett Nuno Tavares, Yates és Hudson-Odoi lépett pályára. Az edző védekező csatára készítette fel csapatát. A Nottingham a kezdetektől fogva mélyen állt és engedte a labdát az Arsenalnak. Az utolsó harmadban és a büntetőterület közelében a Trükkös Fák sikeresen szorítottak, az Arsenal pedig nehezen jutott el a kapu közelébe és nehezen tudott lehetőségeket kialakítani.

Az Arsenal nagyrészt veszélytelen

Gabriel Jesus hagyta ki az első jó lehetőséget. A brazil közelről, nyomás alatt kormányozta éppen a kapu fölé a labdát (14′). Gabriel Martinelli (23.) és Smith Rowe (30.) előtt adódtak további lehetőségek, Saka lövése épphogy a kapu mellé ment (44.), de a Nottingham kapusát, Turnert ritkán hívták be.

A Nottingham ezzel szemben szinte kizárólag a saját védőmunkájára koncentrált. Ha volt is valamilyen előreívelés, az a gyors váltások révén történt. Wood újra és újra célpont volt a támadás közepén. A legnagyobb esélye azonban Danilónak volt, amikor távolról a vendégek kapuja fölé lőtt (42′).

Gabriel Jesus éles szögből lő gólt

Az első félidőben az Arsenal 81 százalékban birtokolta a labdát, mégis csak kevés lehetőséget alakított ki. A szünet után megváltozott a kép: A Nottingham kissé előrébb merészkedett, az Arsenal pedig egyre jobb utakat talált a hazaiak büntetőterületére.

Gabriel Jesus lett a mérkőzés kulcsembere: a brazil előbb néhány méterről a kapufát találta el (57′). Nyolc perccel később még sikeresebb volt, Zincsenko bedobásából szerzett góllal szerzett vezetést az Ágyúsoknak. Egy éles szögből elvégzett lábrúgással győzte le Turnert (65′).

Saka a 2:0-val – Awoniyi ismét izgalmassá teszi a meccset

Először egy poszt, aztán egy gól, majd egy assziszt: Gabriel Jesus meghatározó volt a mérkőzésen. Az ő keresztlabdáját Saka fejezte be egy lapos lövéssel a 2:0-ás végeredményt (72′). Az Arsenalnak a hajrában meg kellett remegnie, hiszen Awoniyi megszerezte az egyenlítő gólt (89′). Az Ágyúsok azonban túlélték a hosszabbítást, így maradt a 2-1 – az Arsenal zsinórban második győzelmét aratta

A Nottingham vasárnap (15 óra) az AFC Bournemouthhoz látogat. Nem sokkal később (17.30) az Arsenal a tabella élén álló FC Liverpoolt fogadja