péntek, május 3, 2024
HomeChampions LeagueAkárcsak egy évvel ezelőtt: a Rangers és a PSV 2-2-es döntetlent ért...

Akárcsak egy évvel ezelőtt: a Rangers és a PSV 2-2-es döntetlent ért el az első mérkőzésen.

A Bajnokok Ligája rájátszásának első mérkőzésén az eindhoveni Sangaré volt a sztárszereplő, aki egy hibát vétett és egyszer betalált. A Rangers vezetését de Jong ismét kiegyenlítette.

A tavalyi évhez hasonlóan a Bajnokok Ligája rájátszásában ismét találkozott egymással a Glasgow Rangers és a PSV Eindhoven. Akkor a skótok egy hazai 2-2-es döntetlen és egy hollandiai 1-0-s győzelem után jutottak tovább az élvonalba.

All been there before

Az események párhuzamosságát betetőzve, az első mérkőzésre nemcsak hogy ismét a glasgow-i Ibrox Stadionban került sor, de ismét 2-2-re végződött. A kissé eseménytelen első félidőben a PSV volt az aktívabb csapat, de ritkán talált utat a skótok fegyelmezett védelmén. A Rangers ezzel szemben csak szórványosan próbált előre menni, de hálásan fogadta Sangaré ajándékát közvetlenül a szünet előtt.

A védekező középpályás a saját büntetőterületén vesztette el a labdát Raskin és Dessers között, Sima pedig remekül helyezett a jobb felső sarokba, így 1-0-ra vezetett a szünetben (45.)

Sangaré kozmetikázott a botláson

Miután Tavernier nem sokkal a lefújás után (46.) közelről elhibázta a késleltetett duplázást, Sangaré jóvá tette a hibáját, és egy szép mozdulat után egyenlített (61.).

A második félidő nagyjából ugyanúgy alakult, mint az első: a PSV – Tillmannal a kispadon 90 percig egykori klubja ellen – próbált nyomást gyakorolni, de több szöglet eleinte nem jött ki. A legtöbbször még mindig a házigazdák lába volt közte – akik aztán a labdaszerzés után gyorsan kapcsoltak. A 76. percben Dessers felszabadította a nem sokkal korábban lecserélt Matondót. Az ex-Schalker jéghideg góllal beállította a 2:1-es végeredményt. A vezetés azonban nem tartott sokáig, hiszen de Jong egy Bakayoko szögletet bal vállával a hosszú sarokba fejelt, ezzel ismét egyenlített (80.).

A záró szakaszban a Rangers a legjobb szakaszát mutatta be, és a csereként beállt ex-frankfurti Lammers, Danilo (mindkettő 88.) vagy Matondo távoli lövése révén eldönthette volna a meccset (90.+4).

Végül maradt a 2-2 – így a tavalyi évhez hasonlóan a visszavágó hozza meg a végső döntést. Erre egy hét múlva, szerdán Eindhovenben kerül sor.