събота, април 27, 2024
HomeChampions LeagueТочно както преди година: Рейнджърс и PSV завършват наравно 2:2 в първия...

Точно както преди година: Рейнджърс и PSV завършват наравно 2:2 в първия мач.

В първия мач от плейофите на Шампионската лига Сангаре от Айндховен беше звездата, като направи една грешка и вкара един гол. Преднината на Рейнджърс отново беше изравнена от де Йонг.

Както и миналата година, Глазгоу Рейнджърс и ПСВ Айндховен се срещнаха отново в плейофите на Шампионската лига. В онзи случай шотландците се бяха класирали на първо място след равенство 2:2 у дома и победа с 1:0 в Холандия.

Всичко вече е било там

Завършвайки паралелизма на събитията, първият мач не само се състоя отново на стадион „Иброкс“ в Глазгоу, но и отново завърши 2:2. В едно донякъде неравностойно първо полувреме PSV беше по-активният отбор, но рядко намираше път през дисциплинираната защита на шотландците. От друга страна, Рейнджърс само спорадично търсеше да излезе напред, но с благодарност прие подаръка от Сангаре точно преди почивката.

Дефанзивният полузащитник загуби топката в собственото си наказателно поле от Раскин и Десерс, а Сима я пласира великолепно в горния десен ъгъл за 1:0 на почивката (45-и).

Сангаре наваксва за подхлъзването

След като Таверние за малко не успя да нанесе закъснял двоен удар малко след подновяването на играта (46-и), Сангаре навакса грешката си и изравни след прекрасна акция (61-и).

Второто полувреме беше почти същото като първото: PSV, с Тилман на пейката за 90 минути срещу бившия си клуб, се опита да окаже натиск, но отначало имаше само няколко корнера. През повечето време между тях все още имаше крак на домакините – които след това бързо превключваха след спечелването на топката. В 76-ата минута Дезерс освободи Матондо, който малко преди това беше заменен. Бившият футболист на Шалке вкара леденостуден гол, за да направи резултата 2:1. Преднината обаче не продължи дълго, тъй като де Йонг с лявото си рамо насочи в далечния ъгъл центриране на Бакайоко, за да изравни отново (80-та минута).

В заключителната фаза Рейнджърс показа най-добрата си фаза и можеше да реши мача чрез влезлия като резерва бивш франкфурец Ламерс, Данило (и двамата в 88-ата) или далечен удар на Матондо (90.+4).

В крайна сметка остана 2:2 – и така, както и миналата година, окончателното решение ще бъде взето във втория мач. Той ще се проведе в Айндховен в сряда след една седмица.