csütörtök, április 25, 2024
HomeBundesligaA St. Pauli húzza be a meglepetést, és kiütötte a BVB-t

A St. Pauli húzza be a meglepetést, és kiütötte a BVB-t

Kupa meglepetést hozott kedd este Hamburgban: a lendületes FC St. Pauli 2:1-re legyőzte a Borussia Dortmundot, és kiejtette a címvédőt a versenyből.

A St. Pauli edzője, Timo Schultz négy változtatást eszközölt az Aue elleni 2-2-es döntetlen után, ami zsinórban a harmadik győzelem nélküli bajnoki mérkőzés volt: a cserekapus Smarsch, Lawrence, Becker és Amenyido kezdett Vasilj, Ziereis, Buchtmann és Dittgen (mind a kispadon) helyett.

A Dortmund edzője, Marco Rose három változtatást eszközölt a kezdő tizenegyében a Freiburg elleni meggyőző 5-1-es győzelemhez képest: Akanji, Witsel és Hazard kezdett Can (izomsérülés az ágyéktájékon), Dahoud (hátfájás) és Malen (kispad) helyett.

Álomrajt St. Pauli: Amenyido gólt szerez

Négy perc sem telt el a mérkőzésből, amikor a Millerntorban összegyűlt 2000 néző először szurkolhatott. Burgstaller középre küldte a labdát Amenyidónak, aki szerencsésen felvette a labdát és közelről fejezte be. Természetesen az esélytelenek pontosan így kezdtek.

A Dortmund válasza jól jött, a BVB a korai sokk után azonnal átvette a meccs irányítását. Hazard első jó lehetősége után (7., Smarsch parádésan, de kissé lesgyanúsan hárított) Reus kínálta a Dortmund legjobb lehetőségét az első félidőben: Hummels álompassza után a kapitány egyedül bukott Smarsch kapus előtt a kapufán (18.). A következő szöglet után az egyébként meglehetősen feltűnésmentes Haaland lőtte fölé a labdát (19.).

Witsel tisztázása a saját kapujában landol

A Bundesliga-csapat egyenlítő gólja tehát mindenképpen megérdemelt lett volna. Ám ezek után a jó percek után a Borussia támadásban kifogyott a tisztánlátásból. Az utolsó harmadban a BVB túlságosan pontatlan volt. A korai vezetés után a St. Pauli nagyon el volt foglalva a védekezéssel, nem sok minden ment előre. A szünet előtt azonban volt egy tiszta felszabadító támadás – és volt is belőle bőven: Medic szerzett labdát és játszott a jobb oldalon Burgstallerhez, akinek keresztlabdáját Witsel próbálta tisztázni Amenyido előtt, és a saját kapujába küldte a bőrt (40.). Így 2:0-ás állással vonultak az öltözőbe a nagyon lelkes esélytelenek.

Haaland jéghideg a helyről

A szünet után sokat birtokolta a labdát a BVB, de az első nagy lehetőség a Kiez előtt adódott: Burgstaller fejesénél Kobel nagyot mentett (54.). A Borussia nem igazán tudott sokat nyújtani ebben a szakaszban. Jól jött a büntető a Westfáliának: Harm Osmers játékvezető a videofelvételek megtekintése után ítélte meg a büntetőt, eredetileg nem büntette meg Medic kézilabdáját. Haaland értékesítette a büntetőt, így 1:2 lett az állás (58.).

BVB támadóan, ötletek nélkül

Hamburg reakciója a kapott gólra jó volt, a St. Pauli továbbra is bátran játszott előre. Az észak-németek védekezésben is nagyon kompaktak voltak, és rendkívül megnehezítették a dortmundiak dolgát. Bár a hazaiaknak sokat kellett futniuk, a másodosztályú csapat nem hagyta magát, és minden labdába belevetette magát. A Borussia Malen gólján (78.) kívül nem talált semmit támadásban. A hazaiak túlélték a háromperces hosszabbítást, és bejutottak a negyeddöntőbe. A címvédő már a 16 között kiesett.

A St. Pauli előtt pénteken (18.30) a következő csúcsrangadó áll, amikor a HSV-t fogadja a városi derbin. A Dortmund szombaton (15.30) a Hoffenheim otthonában lép pályára.