петък, април 26, 2024
HomeBundesligaСанкт Паули поднесе изненадата и изхвърли BVB

Санкт Паули поднесе изненадата и изхвърли BVB

Вторник вечерта в Хамбург се случи изненада за купата: енергичният ФК Санкт Паули победи Борусия Дортмунд с 2:1 и изхвърли защитаващите се шампиони от състезанието.

Треньорът на Санкт Паули Тимо Шулц направи четири промени след равенството 2:2 срещу Ауе, което беше трети пореден мач без победа в лигата: резервният вратар Смарш, Лорънс, Бекер и Аменидо започнаха вместо Василий, Зиерис, Бухтман и Дитген (всички на пейката).

Треньорът на Дортмунд Марко Розе направи три промени в стартовата си единайсеторка в сравнение с убедителната победа с 5:1 над Фрайбург: Аканджи, Витсел и Хазард започнаха вместо Кан (мускулна травма в областта на адуктора), Дахуд (болки в гърба) и Мален (скамейка).

Dream start St. Pauli: Amenyido scores

Играта продължаваше по-малко от четири минути, когато 2000-те зрители в Millerntor за първи път можеха да ликуват. Бургсталер изпрати топката през центъра към Аменидо, който имаше късмета да я засече и да завърши от близко разстояние. Разбира се, това беше точно началото, което аутсайдерът имаше предвид.

Отговорът на Дортмунд беше добър, тъй като BVB пое контрола върху играта веднага след ранния шок. След първия добър шанс на Азар (7-и, Смърч парира, но има леки съмнения за засада), Ройс предложи най-добрия шанс на Дортмунд през първото полувреме: След мечтаното подаване на Хумелс капитанът не успя да се справи сам пред Смърч на вратаря (18-и). След последвалия корнер иначе доста незабележимият Хааланд стреля с глава (19).

Witsel’s clearance lands in his own goal

Така че изравнителният гол на отбора от Бундеслигата определено щеше да е заслужен. Но след тези добри минути Борусия изгуби яснота в офанзивен план. В последната третина BVB беше твърде неточен. След ранната преднина Санкт Паули беше много зает с дефанзивна работа, а напред не вървеше много. Преди почивката обаче имаше една чиста атака – и тя беше в разгара си: Медик спечели топката и подаде на Бургщалер отдясно, чийто удар Витсел се опита да изчисти пред Аменидо и прати коженото кълбо в собствената си врата (40.). Така резултатът бе 2:0 за много темпераментните аутсайдери, които се прибраха в съблекалните.

Халанд е ледено студен от мястото на събитието

След почивката BVB владееше много топката, но първият голям шанс бе за Киеза: Кобел спаси страхотен удар с глава на Бургщалер (54-и). Борусия нямаше какво да предложи в тази фаза. Наказателният удар беше от полза за вестфалците: съдията Харм Осмерс отсъди наказателен удар след преглеждане на видеозаписа, като първоначално не беше наказал хандбала на Медик. Хааланд реализира наказателния удар за 1:2 (58-ата минута).

BVB офанзивно без идеи

Реакцията на

Hamburg след получения гол беше добра, тъй като Санкт Паули продължи да играе смело напред. Освен това северногерманците се защитаваха много компактно и затрудняваха изключително много отбора от Дортмунд. Въпреки че домакините трябваше да тичат много, втородивизионният отбор не се отпускаше и се хвърляше във всяка топка. Борусия не можа да намери нищо в атака, с изключение на гола на Мален (78-и). Домакините оцеляха в трите минути на продължението и се класираха за четвъртфиналите. Защитаващият титлата си отбор беше елиминиран в 16-ия кръг.

Санс Паули има следващия важен момент пред себе си в петък (18.30 ч.), когато е домакин на HSV в градското дерби. Дортмунд има гостуване на Хофенхайм в събота (15.30 ч.).