péntek, április 26, 2024
HomeBundesligaPantovic megragadja az új lehetőséget: a VfL tovább álmodozhat

Pantovic megragadja az új lehetőséget: a VfL tovább álmodozhat

A VfL Bochum hat év után először jutott a DFB-kupa nyolcaddöntőjébe. Ebben nagy szerepe volt Milos Pantovicnak, bár a hétvégén még hátul kellett felállnia.

Milos Pantovic nem neheztelt a múlt hétvégi mainzi meccs (0:1) után, még akkor sem, ha Sebastian Polter előbb elvette tőle a büntetőt, majd kihagyta. „Istenem, megtörténik” – mondta akkor Pantovic.

Ez alig három nappal ezelőtt volt, és most, a DFB-kupa 16-os döntőjében a Mainz – ugyanaz az ellenfél – ellen ismét volt lehetősége a pontrúgásból. A különbség: Polter ezúttal a kispadon ült, így nem volt vita, Pantovic pedig biztonságosan és szemtelenül is középre váltotta az időközi 1:1-et (56.).

„Nem számít, ki lövi a gólokat „

Három perccel később egy érzékeny lobbanással másodszor is elragadtatta a Castroper Straße 750 szurkolóját, így ő lett a meccs győztese a Bochum 3-1-es győzelmében. „Ez jó nekem, de nem számít, hogy ki lövi a gólokat. A csapat sikere a legfontosabb” – mondta diplomatikusan a kétszeres gólkirály a Sky mikrofonján a mérkőzés után.

Ez a „siker” büszkeségre ad okot: A VfL feljutott csapatként 23 ponttal áll a bajnokságban, és hat év után először jutott be a kupában a negyeddöntőbe. A Bochum eddig csak kétszer jutott tovább: 1968-ban és 1988-ban, mindkét alkalommal a döntőben. Így talán a szurkolók még álmodhatnak egy nagy győzelemről ebben a szezonban?

Nagy esély a legjobb nyolc közé jutásra

Egy dolog egyértelmű: az elmúlt 26 év összes kupagyőztese kiesett, és a 2006/2007-es szezon óta először fordul elő, hogy sem az FC Bayern, sem a Borussia Dortmund nem jutott be a negyeddöntőbe. A fennmaradó nyolc közé jutás esélye idén nagyobbnak tűnik, mint hosszú idő óta bármikor.