szombat, május 11, 2024
HomeFootballA Miami 2-0-s hátrányt kozmetikázott - a gólszerző Messi ráijesztett a közönségre

A Miami 2-0-s hátrányt kozmetikázott – a gólszerző Messi ráijesztett a közönségre

Luis Suáreznek köszönhetően az Inter Miami jó kiinduló helyzetbe hozta magát a CONCACAF Bajnokok Kupája 16. fordulójának első mérkőzésén. Lionel Messi is betalált Nashville-ben – és okozott izgalmas pillanatokat

Az Inter Miami az új szezon negyedik tétmérkőzésén is veretlen maradt, de ismét szoros volt a vége. A CONCACAF Bajnokok Kupája – a Bajnokok Ligájának megfelelője az észak- és közép-amerikai, valamint a karibi klubok számára – 16. fordulójának első mérkőzésén Luis Suarez a hosszabbítás ötödik percében mentette meg a 2-2-es döntetlent az Inter számára a Nashville SC otthonában.

A szélső Jacob Shuffelburg kezdetben 2:0-ra hozta előnybe a Nashville-t: A 24 éves kanadai a negyedik percben a keresztléc alá lőtt, miután a vendégek elvesztették a labdát, majd kevesebb mint egy perccel a félidei szünet után a kapu jobb sarkába vágta a labdát.

Az Inter azonban, amely a nyáron a Nashville elleni izgalmas döntőben (10:9 büntetőkkel) Ligakupa-győztesként kvalifikálta magát a CONCACAF Bajnokok Kupájára, gyorsan visszavágott. Messi, aki korábban többször is kihagyott egy gólt, végül hat perccel a 2-0-s hátrányt követően a büntetőterület széle közelében egy ballábas lövéssel győzte le Joe Willis (35) kapust

Később a világbajnokot, akit többször is skandálással tiszteltek meg a stadionban, hosszabb ideig kellett kezelni, miután egy véletlen, de csúnya rúgás érte a vádliját, de egy bőséges jégspray alkalmazása után folytatni tudta a játékot. Miután Nashville feltételezett 3:1-es gólját a VAR segítségével egy hajszálvékony offside-helyzet miatt érvénytelenítették, két korábbi FC Barcelona-játékos egyenlített: Suarez Sergio Busquets keresztlabdáját fejelte be

Mukhtar 2026-ig meghosszabbítja szerződését

Az Internél Julian Gressel ismét a kezdő tizenegyben volt – ezúttal nem a középpályán, hanem jobbhátvédként -, míg a Nashville-nél Hany Mukhtar. A korábbi herthai játékos, a franchise góllövő- és asszisztrekordere a meccs előtt 2026-ig meghosszabbította szerződését, további egy szezonra szóló opcióval.

A negyeddöntőbe jutásért vívott csata visszavágóját szerda éjjel (közép-európai idő szerint 1.15) rendezik Miamiban. A CONCACAF Bajnokok Kupájának győztese – többek között az FC Bayernhez és a Borussia Dortmundhoz hasonlóan – részt vehet a 2025-ös klubvilágbajnokságon.