vasárnap, május 5, 2024
HomeBundesligaAndrich: "Szinte nem is lehet jobban eltalálni a keresztet"

Andrich: „Szinte nem is lehet jobban eltalálni a keresztet”

Újra fontos késői gólt szerzett a Bayer 04 Leverkusen. A Qarabag Agdamban elért 2:2-es döntetlen után Robert Andrich örült az asszisztjának, de emlékeztetett is

K

A Bayer 04 Leverkusen szezonbeli első vereségének szaga még a hosszabbításig érződött a párás bakui levegőben. A Werkself, amely különösen az első félidőben nem játszott jól, 2-1-es hátrányba került. A hosszabbítás második percében azonban a joker Patrik Schick magasra emelkedett, és fejjel beállította a 2-2-es végeredményt – ezzel biztosította, hogy Xabi Alonso csapata 90 perc után is veretlen maradjon a szakadó azerbajdzsáni esőben.

Az asszisztot adó Robert Andrich ennek megfelelően jó hangulatban volt az RTL+-on. „Azt hiszem, ennél jobban nem lehet betalálni” – mondta Andrich, aki örült a tökéletesen kiszolgált keresztlabdának. Minden kései öröm ellenére az egyenlítő gól felett érzett kései öröm ellenére a hatos, aki ezúttal a kezdő XI-ben szereplő Exequiel Palacios és nem a középpályás Granit Xhaka mellett játszott, nem volt ellenére, hogy az összesen nyolc helyen cserélő Werkself az első félidőben

nagyrészt ötletszegény és annál hibázóbb volt.

„Túl lassú” és nem „elég agresszív „

„Természetesen nem voltunk jók, de a Qarabag is nagyon jól játszott. Az első 60-70 percben 120 százalékot adtak ki magukból” – elemezte Andrich. A saját játékuk „túl lassú” és nem volt „elég agresszív”. Az ellenfél viszont „ellentámadásokra várt, amit ma mi is megadtunk nekik”. A Bayer 04 újra és újra bajba sodorta magát a labdavesztéssel vagy hanyag passzokkal. Különösen kirívóan a két gól előtt: a 0:1 előtt Jonathan Tah nem dolgozott fel tisztán egy labdát Palaciosszal együttműködve, a második gólnál pedig, amikor a Qarabag kapta a második gólt, elég volt egy függőleges passz a labdaszerzés után.

Ezt a hibás védekező magatartást a szünetben orvosolták, éppen azért, mert egy még súlyosabb vereség tovább rontotta volna a visszavágóra való indulást. Éppen ezért a csapat stratégiája a második félidőre a következő volt: „Lehet, hogy nem nyerjük meg a meccset, de jó eredménnyel akarunk hazamenni.”

Az egyenlítés „a morálért beszél „

Jeremie Frimpong rögtön a folytatásban pályára lépett, majd Xhaka és Florian Wirtz következett az 58. percben. A Werkself támadójátéka céltudatosabbá vált, Wirtz pedig a hazaiak hibáját kihasználva egy fantasztikus lobbanással megszerezte az egyenlítő gólt. Mivel a Qarabag játékosai egyre inkább görcsökkel küszködtek, Schick volt a következő joker.

„Az, hogy sikerült 2:2-t elérnünk, sokat elmond a morálunkról” – dicsérte Andrich, de azt is kiemelte: „Ez nem mindig megy jól, és ezt mi is tudjuk”. Végül is nem ez volt az első alkalom ebben a szezonban, hogy a Werkself későn szerzett döntő gólt. Andrich is tudja, hogy ez valószínűleg nem mindig fog megtörténni: „Természetesen még egyet kell javítanunk, de a morál ismét a csapat mellett szól”.

Erre a legjobb alkalom vasárnap (19.30) a Wolfsburg ellen, vagy majd a csütörtöki, Qarabag elleni hazai visszavágón, amikor az Európa Liga negyeddöntőjébe jutásért játszanak