събота, май 11, 2024
HomeFootballМаями наваксва изоставане от 2:0 - голмайсторът Меси плаши публиката

Маями наваксва изоставане от 2:0 – голмайсторът Меси плаши публиката

Благодарение на Луис Суарес Интер Маями се постави в добра изходна позиция в първия мач от 16-ия кръг на Купата на шампионите на КОНКАКАФ. Лионел Меси също отбеляза гол в Нешвил – и предизвика тревожен момент

Интер Маями остана непобеден в четвъртия си състезателен мач от новия сезон, но отново беше близо. В първия мач от 16-ия кръг на Купата на шампионите на КОНКАКАФ, еквивалент на Шампионската лига за клубове от Северна и Централна Америка и Карибския басейн, Луис Суарес спаси равенството 2:2 за Интер в Нешвил СК в петата минута на продължението.

Първоначално крилото Джейкъб Шуфелбург извежда Нешвил напред с 2:0: 24-годишният канадец вкара под напречната греда в четвъртата минута, след като гостите бяха загубили владението, и заби топката в десния ъгъл на вратата по-малко от минута след почивката на полувремето.

Интер, който през лятото се класира за Купата на шампионите на КОНКАКАФ като носител на Купата на лигата във вълнуващ финал срещу Нешънъл (10:9 при дузпите), обаче бързо се върна. Меси, който преди това на няколко пъти пропусна да вкара гол, най-накрая преодоля вратаря Джо Уилис (35) с удар с левия крак от границата на наказателното поле шест минути след като намали на 2:0.

По-късно световният шампион, който неколкократно бе удостоен със скандирания на стадиона, трябваше да се лекува по-дълго след неволен, но неприятен ритник в прасеца, но успя да продължи да играе след обилно нанасяне на леден спрей. След като предполагаемото 3:1 за Нешвил не беше признато чрез VAR заради положение на засада, двама бивши съотборници в Барселона изравниха: Суарес засече с глава центриране на Серхио Бускетс.

Мухтар удължи договора си до 2026 г.

В Интер Юлиан Гресел отново бе в стартовата единайсеторка – този път не в средата на терена, а на десния бек – докато в Нешвил бе Хани Мухтар. Бившият Хертанер, рекордьор по голове и асистенции на франчайза, беше удължил договора си преди мача до 2026 г. с опция за още един сезон.

Вторият мач от битката за място на четвъртфиналите ще се проведе в Маями в сряда през нощта (1.15 ч. централноевропейско време). Носителят на Купата на шампионите на КОНКАКАФ – подобно на ФК Байерн и Борусия Дортмунд, наред с други – може да вземе участие в Световното клубно първенство през 2025 г.