csütörtök, május 2, 2024
HomeLigue 190 perc rövidzárlat: a PSG szerencsésen és a cserekapus Tenasnak köszönhetően győzött

A Paris St Germain nem feltétlenül megérdemelten nyert 2-0-ra a feljutásért harcoló Le Havre otthonában, és ezzel némi távolságot tett a riválisától. Kylian Mbappé mellett egy kapus került a középpontba

Az amúgy is trükkös idegenbeli meccs nem is kezdődhetett volna sokkal rosszabbul a PSG számára: A Le Havre óriási önbizalommal kezdett – Solernek a hajrában kellett mentenie Lloris ellen (7.) -, míg Luis Enrique, aki pihentetni akart néhány játékost, már nyolc perc után kénytelen volt a sérült Fábián helyett a hatosra állítani Ugartét. Mielőtt Donnarummát egy büntetőterületen kívüli durva szerelésért kiállították volna (10.).

A bátor, újonnan feljutott csapat időnként falhoz állította a PSG-t ebben a nyitó szakaszban, amelyben a bajnokok egyetlen ellenfele Mbappé volt. A kivételes csatár többször is egyedül próbálkozott, így Dembelé precízen küldhette útjára. Ezúttal Desmes kapust nem tudta legyőzni szögletből leadott lövésével (20.), három perccel később azonban egy száraz kapufás góllal megszerezte a vezetést a PSG-nek

Mbappé hihetetlen egyéni klasszisával felforgatta a meccset, míg csapattársai fokozatosan megbirkóztak a védekező kollektívával. Hirtelen megzörrent a Le Havre. Az újonnan feljutott csapat, amely a fiatal Casimir révén (41′) nagy esélyt szalasztott el az egyenlítésre, a szünetre akár meg is duplázhatta volna hátrányát. Mbappé azonban éppenhogy szabálytalankodott a feltételezett második gólja előtt (32′).

Egy emberrel többel a hazaiak a második félidőt is aktívabban kezdték, a PSG hol kivárásra játszott, hol pedig támadólag szúrkált, hogy megőrizze szűk előnyét. A bajnok hátul gyakran kompakt volt – és Donnarumma helyett Tenasra támaszkodhatott: A spanyol erősen védett Kechta közvetlen lövésénél (51′) és Danilo elhajított keresztlabdájánál (64′).

Alioui kétségbeesett – Vitinha szerencsés

Eközben majdnem újra lecsapott a Paris egyéni klasszisa, de Dembelé csak a hosszú kapufát találta el (60′). A 2-0 nem lett volna annyira megérdemelt, mint az 1-1, de egy ígéretes kontralehetőséget Bayónak kellett volna jobban befejeznie (58′), a csereként beállt Alioui pedig nem hagyhatta volna, hogy Danilo lefeszítse magát (67′). Az óra ketyegett a PSG számára.

A bajnok a záró szakaszban kötélnek állt. A fővárosiak a Le Havre hozzá nem értésének és középhátvédjüknek, Tenasnak köszönhették, hogy Alioui (78., 78.), Joujou (81., 83.) és Bayo (85.) egyszerűen nem tudta kihasználni a legjobb lehetőségeket. A végén a 90 percen át – a hosszabbítással együtt – emberhátrányban játszó Paris megtartotta előnyét, részben azért is, mert Vitinha a győztes gólt (89′) hárította.

Szóval nem feltétlenül a jobbik csapat nyert végül 2-0-ra, amely a Nice Nantes-i botlását követően négy pont előnnyel áll a tabella élén.