vasárnap, április 28, 2024
HomeSerie ACalhanoglu kalapács és még több: a listavezető Inter kifőzte a bajnok Napolit

Calhanoglu kalapács és még több: a listavezető Inter kifőzte a bajnok Napolit

A gárdacsere a csizmában tovább formálódik. A Serie A 14. játéknapjának végén az erősen listavezető Inter Milan remek gólokat szerezve 3-0-ra legyőzte a regnáló bajnok Napolit. Az előny tizenegy pontra nőtt – és a stadion-átok is legyőzték

Azoknak, akik a Serie A 13. játéknapján élőben nézték a Derby d’Italiát, ez a 14. forduló vasárnap késő este szemet szúrt. A bajnokesélyes Juventus és az Inter nagyjából nyugodt összecsapásával (1-1) ellentétben ezúttal bőven volt mit nézni a regnáló bajnok Napoli és a korábbi listavezető Milan meccsén.

Mindkét fél kezdettől fogva uralta az első 45 percet, járatták a labdát, és megmutatták klasszisukat az egy az egy elleni szituációkban és a befejező passzokkal. A dél-olaszok azonban egyértelműen a jobb lehetőségekkel rendelkeztek: Elmas rögtön tesztelte Sommer reakcióját, aki erősen hárított (3. perc), majd Elmas ismét kihívta a korábbi Gladbach- és München-játékost (19. perc), az előretörő Rrahmanit pedig éppen csak blokkolta (23. perc).

Politano peches, Calhanoglunak van ereje

De a Campania-táborban Politano bosszankodhatott a legjobban, aki a 36. percben remekül lőtte a labdát a keresztléc bal felső sarkába.

A nápolyiaknak itt volt igazán okuk bosszankodni – és még egyszer a 44. percben. Az Inter, amely korábban csak Thuram (12′) szűkös szabálytalanságának és Lautaro Martinez (27′, 39′) két veszélyes befejezésének köszönhetően jutott el 1:0 közelébe a nápolyiaknak, hirtelen lecsapott. Dimarco okos és mindenekelőtt félvak passza után az SSC védelmének hátsó alakzatába, a felfutó Calhanoglu a bal alsó sarokba dübörögte a labdát (44′).

Napoli csak szenved a végén

Ez a gól súlya volt – és nem engedte igazán talpra állni a hazaiakat ezen az estén. Ehelyett a Milan a szünet után okos védekezéssel és folyamatos szúrásokkal – igazi élvonalbeli stílusban – átvette az irányítást.

És mindenekelőtt egy újabb figyelemre méltó góllal díszítette fel a 2:0-ás végeredményt (61′). Lautaro Martinezt játszották szabadon a bal oldalon egy támadás során, okosan tört el, és remekül passzolt középre Barellának, aki befutott. A technikailag ügyes középpályás csúcssebességgel fejezte be a labdát, Östigard és Natan mellett horgokkal ugrott el, majd a labdát humortalanul a bal alsó sarokba csúsztatta csúcssebességgel

Ez a pazar pár méteres szóló volt a Napoli sportszerű befejezése ezen az estén, még akkor is, ha Kvaratskhelia (58.), Osimhen (69.) és ismét Osimhen (81.) teremtett veszélyt. De ez el volt átkozva. Vagy az erős Sommer állta útját – vagy egyszerűen nem fejeztek elég pontosan a saját góljukhoz.

A legvégén az egyre csendesebbé váló közönség a Diego Armando Maradona (korábban San Paolo) stadionban, ahol az FC Internazionale 1997. október 19. (2-0) óta 17 meccséből csak egyet nyert meg (2020. január 6-án 3-1-es győzelemmel a korábbi edző, Antonio Conte irányításával), ismét szenvedni kényszerült. Barella a jobbszélen beállította a joker Cuadradót, aki befelé passzolt – Thuram pedig higgadtan bepasszolta a 3:0-s végeredményt (85′).

Míg a Nerazzurri így megvédte vezető helyét a tabella élén az állandó rivális Juventus előtt, addig a regnáló nápolyi bajnok az ötödik helyre csúszott vissza a feljutó Roma mögé (2:1 a Sassuolo 0:1 után) – és immár tizenegy pontnyi lemaradást is meg kell emésztenie az Interrel szemben.