неделя, април 28, 2024
HomePremier LeagueBurnley постави Everton под напрежение, а битката за изпадане се разгорещи

Burnley постави Everton под напрежение, а битката за изпадане се разгорещи

Въпреки многото пропуснати шансове, ФК Бърнли постигна важна победа срещу Саутхемптън. С трите точки Клеърс се доближи на точка от дъното на таблицата.

Временният треньор на Бърнли след уволнението на Шон Дийч, Майкъл Джаксън, направи две промени в сравнение с равенството 1:1 в Уест Хем Юнайтед: Браунхил и Робъртс започнаха вместо Уестууд и Лоутън.

Треньорът на „светците“ Ралф Хазенхютл се довери на същата стартова единайсеторка след победата с 1:0 над ФК Арсенал.

Промените на Джаксън запалват

В началните минути гостите започнаха малко по-добре и създадоха първия шанс за гол още в началото, който Ромеу пропусна (7-и). След добри десет минути обаче двете смени за Клеърс се разпалиха: Браунхил подаде на Робъртс, който неудържимо вкара за преднина (12-и).

Началото на една много силна фаза за домакините, които пропуснаха няколко добри и много добри шанса чрез Родригес (17-и), Вегорст (25-и) и Макнийл (36-и), докато светците бяха опасни през първото полувреме само когато взеха топката от засада и пропуснаха още един чудесен шанс чрез Ромеу (32-и). Когато и двата отбора вече бяха в съблекалните, Клеърс най-накрая добавиха закъснялото 2:0 преди почивката: Ъгълът на Браунхил намери Колинс, който покачи на 2:0 на почивката (44-та минута).

Решение от засада

Грамата се изравни донякъде през втория период. Бърнли позволи на гостите от южна Англия да дойдат, но не успя да разгърне необходимата пробивна сила. Вместо това домакините стигнаха до 3:0 чрез Корк, който вкара от засада и беше изгонен (63-ата минута).

След това Саутхемптън направи промяна в атака и вкара Адамс, който по-малко от минута след смяната си (67-ата) вдигна на крак 1:2, преди да бъде възпрепятстван от Колинс в последния момент (73-ата). Въпреки това нямаше повече такива шансове за равенство и резултатът остана непроменен.