сряда, април 24, 2024
HomeLa LigaКъсметлийска победа в Сан Себастиан: Барса отново втора

Късметлийска победа в Сан Себастиан: Барса отново втора

След отпадането от Лига Европа срещу Франкфурт и поражението срещу Кадис Барселона постигна важна победа в Сан Себастиан. Срещу първоначално небрежните домакини ранната преднина, а след това и концентрираната игра в защита бяха достатъчни.

В сравнение с разочароващото 0:1 срещу Кадис, Хави привлече четирима нови: Дани Алвеш, Араужо, Пике (завърнал се от контузия в адуктора) и Аубамеянг замениха Дест, Гарсия, Ленгле и Депай, които заеха местата си на пейката.

Представянето на „блаугранас“ беше много по-добро, отколкото срещу Кадис в понеделник – също и защото Сан Себастиан се защитаваше небрежно и даде на гостите много пространство за комбинация. Барса не поиска два пъти и поведе рано след първия предупредителен изстрел на де Йонг (7-и): Дембеле първо не успя да уцели гредата, но Аубамеянг отблизо вкара в мрежата отскочилия топ, който Феран Торес отново заостри (11-и). Алекс Ремиро беше принуден да направи първото си спасяване след седем домакински мача в лигата без допуснат гол.

С гола зад гърба си Барселона забави темпото и на моменти позволяваше на Реал Сосиедад да излезе напред, борейки се срещу стегнатата защита – Дани Алвеш например често се измъкваше в центъра, за да стесни пространството. Барса продължи да оказва натиск и имаше шансове в средата на мача (Феран Торес, 16-и, де Йонг, 29-и), преди Сьорлот да отбележи първия удар във вратата на домакините (35-и).

Исак и Сьорлот пропуснаха да изравнят

Преди почивката Феран Торес (39-ата минута) и Аубамеянг (40-ата минута) пропуснаха да се разпишат, когато Сан Себастиан се окопити. След единоборство със Sörloth Исак имаше първия голям шанс за домакините, но почти пропусна (44-та минута).

Прекъсване след хвърляне на стъклена бутилка

След почивката Реал Сосиедад имаше първия добър шанс, но този път Сьорлот даде изравнителния гол (47-и). След това съдията Карлос дел Серо Гранде спира играта за няколко минути, след като на терена е хвърлена стъклена бутилка, но след консултация с длъжностните лица продължава играта.

Второто полувреме не се разви добре за Барса: централният защитник Араужо трябваше да напусне контузен след 55 минути, а Дани Алвеш го последва 11 минути по-късно поради травма. Пике, който още през първото полувреме на няколко пъти сигнализира за проблеми с адукторите си, издържа. Но гостите все повече губеха контрол върху играта и Реал Сосиедад трябваше да се притеснява, че ще пропилее шансовете на Сьорлот (59-и) и Янузай (70-и).

От другата страна Гави пропусна също толкова небрежно (73-ата минута), преди да навлезе в заключителната фаза, в която Барса беше особено загрижена за защитата. Реал Сосиедад успя да вкара гол само чрез Залдуа, а в десетте минути на продължението нищо не се получи – също и защото гостите се защитаваха решително и концентрирано.

Барса се завръща в игра в неделя (21:00 ч.) – в контролен мач срещу Райо Валекано. След това Райо е домакин на Сан Себастиан в следващата неделя (18.30 ч.).