péntek, április 19, 2024
HomePremier LeagueA Burnley nyomás alá helyezte az Evertont, miközben a kiesési csata egyre...

A Burnley nyomás alá helyezte az Evertont, miközben a kiesési csata egyre forróbb

A sok kihagyott lehetőség ellenére a Burnley FC fontos győzelmet aratott a Southampton ellen. A Clarets a három ponttal egy pontra megközelíti a tabella alját.

A Sean Dyche kirúgását követően a Burnley ideiglenes edzője, Michael Jackson két változtatást eszközölt a West Ham United elleni 1-1-es döntetlenhez képest: Brownhill és Roberts kezdett Westwood és Lowton helyett.

Ralph Hasenhüttl edző az Arsenal FC ellen 1-0-ra megnyert mérkőzés után is ugyanabban a kezdő tizenegyben bízott.

Jackson változásai lángra lobbantják

A nyitó percekben a vendégek kezdtek valamivel jobban, és korán kialakították az első csúcslehetőséget, amit Romeu kihagyott (7.). Jó tíz perc elteltével azonban begyulladt a Clarets két cseréje: Brownhill szolgálta ki Robertset, aki ellenállhatatlanul betalált a vezetésért (12.).

Egy nagyon erős szakasz kezdete a hazaiak számára, akik több jó vagy nagyon jó lehetőséget is kihagytak Rodriguez (17.), Weghorst (25.) és McNeil (36.) révén, míg a Szentek az első félidőben csak akkor voltak veszélyesek, amikor egy előkészítésből szerezték meg a labdát, és Romeu révén újabb nagy lehetőséget hagytak ki (32.). Amikor már mindkét csapat az öltözőben volt, a Clarets végül még a szünet előtt hozzátette a már esedékes 2-0-t: Brownhill szöglete találta meg Collinst, aki a szünetben 2-0-ra alakította az állást (44.).

Állószélről való döntés

A második harmadban kissé ellaposodott a játék. A Burnley hagyta jönni a dél-angliai vendégeket, de nem tudták kibontakoztatni a szükséges átütőerőt. Ehelyett a hazaiak 3-0-ra alakították az állást Cork révén, akinek a gólját leshelyzetből fújták le (63.).

A Southampton ezután támadólag változtatott, és behozta Adamset, akinek alig egy perccel a lecserélése után (67.) máris a lábában volt az 1:2, mielőtt az utolsó pillanatban Collins megakadályozta volna (73.). Több ilyen minőségű esély azonban nem volt az egyenlítésre, így az eredmény nem változott.