събота, април 27, 2024
HomeSerie ABisseck като решаващ фактор: Sommer дразни Zirkzee и запазва 17-ия си чист...

Bisseck като решаващ фактор: Sommer дразни Zirkzee и запазва 17-ия си чист лист

Интер Милан продължава успешната си серия: Победата с 1:0 в Болоня донесе на безспорните лидери в Серия А 13-а поредна победа в състезателен мач. Бившият играч на Мюнхен Зомер също може да се похвали със забележителни цифри

Не след дълго Интер Милано ще може да се поздрави със спечелването на Скудетото. А целта за сезон със 100 точки определено не е утопична. Една от тайните на техния успех е чувството за непобедимост, което обгръща „нерадзурите“. Малката победа с 1:0 в Болоня е 13-ата им поредна победа, а Интер не е допуснал нито един гол в девет от последните си единадесет победи.

Това обяснява и забележителните показатели на стража Зомер: в 27 мача в Серия А той е запазил невероятните 17 чисти мрежи. Въпреки това швейцарецът така и не беше предизвикан през първите 45 минути на „Ренато Дал’Ара“. Интер контролираше всичко и инвестираше много в играта си в атака. Алексис Санчес отправи първия предупредителен изстрел след десет минути, а след това Бисек подгони Дармиан отдясно, който пропусна вдясно (15′).

Барела не успя да се възползва от грешката на Кристиансен

Малко след това трябваше да стане 1:0, но Барела не успя да се възползва от сериозна грешка на защитника на Болоня Кристиансен, който дриблира пред собственото си наказателно поле (21′). Осем минути преди почивката обаче това се случи: Интер направи силен пробив отляво, при който Бастони подаде успоредно на втората греда и Бисек с превъзходно докосване насочи топката (37). Това беше вторият гол в Серия А за бившия капитан на националния отбор на Германия до 21 години.

Всички, които очакваха подобна картина след почивката, скоро се оказаха в грешка. Тиаго Мота очевидно беше намерил ясни думи, с които да галванизира своя отбор. Само три минути след подновяването на играта Пош избухна напред, но бившият играч на Хофенхайм стреля с мощния си десен крак малко вляво (48′).

Болоня се потруди и хвърли всичко в играта, но й липсваха креативност и пробив в последната третина. А когато създаваха шансове, сами ги отменяха: Зиркзее, чието развитие Байерн също наблюдава, успя само да уцели Фройлер, който за капак бе в аут, от обещаваща позиция (69′).

Сомер се гмурка светкавично

В 78-ата минута изравнителният гол, който нямаше да е незаслужен, най-накрая увисна във въздуха. Зиркзее имаше страхотен шанс след прекрасно разбъркване в половината на лявото наказателно поле, но Зомер се гмурна светкавично, за да предотврати единадесетия гол на холандеца в Серия А за сезона

В крайна сметка остана доста ласкава победа с 1:0 за Интер, който изглежда неудържим. Дори и да не е в топ първенството? Вторият мач от 16-ия кръг при гостуването на Атлетико Мадрид, който в събота бе смутен в Кадис (0:2), е насрочен за сряда (21:00 ч.). След това Болоня, който претърпя пореден неуспех след шест поредни победи, пътува до ФК Емполи в петък (20,45 ч.).