vasárnap, április 28, 2024
HomeSerie ABisseck a döntő: Sommer bosszantja a Zirkzee-t és megőrzi 17. hibátlan mérlegét

Bisseck a döntő: Sommer bosszantja a Zirkzee-t és megőrzi 17. hibátlan mérlegét

Az Inter Milan sikerszériája folytatódik: A Bolognában aratott 1-0-s győzelemmel a Serie A vitathatatlan listavezetője zsinórban 13. bajnoki meccsgyőzelmét aratta. Az ex-müncheni Sommer is figyelemre méltó számokkal büszkélkedhet

Nem kell már sokáig várni arra, hogy az Inter Milan gratulálhasson a Scudetto megnyeréséhez. A 100 pontos szezonra kitűzött cél pedig biztosan nem utópia. Sikerük egyik titka a Nerazzurrit körülvevő legyőzhetetlenség érzése. A Bolognában aratott szűk 1-0-s győzelem zsinórban a 13. győzelmük volt, és az Inter a legutóbbi tizenegy győzelméből kilencben egyetlen gólt sem kapott.

Ez magyarázza Sommer kapus figyelemre méltó számait is: 27 Serie A-mérkőzésen hihetetlen 17 clean sheetet tartott. A svájcit azonban az első 45 percben nem igazán tudták kihívni Renato Dall’Araék. Az Inter mindent kézben tartott, és nagy energiát fektetett a támadójátékába. Alexis Sanchez tíz perc után lőtte az első figyelmeztető lövést, majd Bisseck a jobb oldalon Darmian elé állította, aki jobbal mellé lőtt (15′).

Barella nem tudja kihasználni Kristiansen hibáját

Nem sokkal később már 1-0 kellett volna, de Barella nem tudta kihasználni a Bologna védőjének, Kristiansennek a saját büntetőterülete előtt cselezgetett súlyos hibáját (21.). Nyolc perccel a szünet előtt azonban megtörtént: Az Inter erősen megindult a bal oldalon, ahol Bastoni egy lélekjelenlétű keresztlabdát emelt a második kapufára – Bisseck pedig remekül fejelt a kapuba (37.). A német U21-es válogatott korábbi szövetségi kapitányának ez volt a második Serie A-gólja.

Aki a szünet után hasonló képet várt, hamarosan tévedett. Thiago Motta láthatóan egyértelmű szavakat talált, hogy felpörgesse csapatát. Posch alig három perccel a folytatás után tört előre, de a korábbi Hoffenheim-játékos erőteljes jobb oldali lövését szűken balra lőtte (48′).

A Bologna erőlködött és mindent beleadott a játékba, de hiányzott a kreativitás és az átütőerő az utolsó harmadban. Amikor pedig lehetőséget alakítottak ki, akkor maguk semmisítették meg azokat: Zirkzee, akinek a fejlődését a Bayern is figyeli, ígéretes helyzetből csak a rosszabbul helyezkedő Freulert tudta eltalálni, aki ráadásul szabálytalan volt (69′).

ÚVXWKMégis nem tudta eltalálni Freulert, aki ráadásul offside volt (69′).

Sommer villámgyorsan lebukott

A 78. percben végre megszületett az egyenlítő gól, ami nem lett volna érdemtelen. Zirkzee kapott nagy lehetőséget egy szép megingást követően a büntetőterület bal felénél, de Sommer villámgyorsan elugrott, és megakadályozta a holland szezonbeli tizenegyedik Serie A-gólját

A végén maradt a megállíthatatlannak tűnő Inter meglehetősen hízelgő 1:0-s győzelme. Még az élvonalban sem? A 16. forduló visszavágóját a szombaton Cadizban zavarba ejtett Atletico Madridnál (0:2) rendezik szerdán (21 óra). A Bologna, amely sorozatban hat győzelem után szenvedett újabb kudarcot, ezt követően pénteken (20.45) az FC Empolihoz utazik.