четвъртък, май 9, 2024
HomeFootball"Хаверц не трябваше да е на терена"

„Хаверц не трябваше да е на терена“

Кай Хаверц подчерта върховата си форма при трудната победа на Арсенал над Брентфорд – но след това попадна в светлината на прожекторите и заради друга сцена

Когато Микел Артета замени Габриел Жезус с Жоржиньо в 70-ата минута срещу Брентфорд, това беше двойно по-рисковано: защото нападателят влезе на мястото на полузащитника – и защото Кай Хаверц остана на терена. Немският международен нападател бе избегнал жълт картон пет минути по-рано и само благодарение на него можеше да играе различна роля: Малко преди края той изведе Арсенал до победа с 2:1 и по този начин временно се изкачи на върха във Висшата лига.

„Наистина искахме тези точки и ги получихме“, каза Хаверц в микрофона на Би Би Си, като въздъхна с облекчение. „Понякога тези мачове те правят по-силен от победите с 6:0“, които „артилеристите“ празнуваха напоследък. Победителят в мача не спомена 65-ата минута. В единоборство с Нейтън Колинс той – вече с жълт картон от първото полувреме – падна много леко в наказателното поле, въпреки че почти не беше докоснат.

Треньорът на Брентфорд Франк: „Това беше ясно нарушение „

„От моя гледна точка Хаверц не трябваше да е на терена, когато вкара гола“, заяви раздразненият треньор на Брентфорд Томас Франк. „Това беше ясно нарушение. Може да е било трудно за съдията да го види, но страничният съдия трябваше да го види“. Франк не спомена факта, че гостите са имали и късмет в някои ситуации в наказателното поле, когато домакините са получили дузпи

Артета не се интересуваше от нищо от това. Треньорът, който беше отпразнувал бурно гола на Хаверц на тъчлинията, намираше трудно извоюваната победа – осма поредна – за „100 процента“ по-добра от временния скок на върха в таблицата.

И така Арсенал може да гледа топ мача между Ливърпул и Манчестър Сити в неделя напълно спокойно. Едно равенство ще задържи отбора на Артета на върха. „Ние не можем да променим това, което правят другите отбори – обясни Хаверц. Е, в събота той все пак оказа малко напрежение върху двата съперника

Включително на почивката съотборниците му успешно подгониха резервния страж Аарон Рамсдейл, който замени Давид Рая, нямащ право да играе срещу редовния си клуб и веднага виновен за 1:1. „През този сезон всеки в отбора е допускал грешки – каза Хаверц. „Говорихме за това по време на почивката.“ След това Рамсдейл на два пъти спаси „артилеристите“ от падане с 2:1.