четвъртък, май 2, 2024
HomeBasketballBayern няма отговор на James: Monaco се радва в Мюнхен

Bayern няма отговор на James: Monaco се радва в Мюнхен

Байерн Мюнхен не успя да подобри рекорда си в Евролигата срещу AS Monaco в петък вечер – и допусна домакинско поражение.

ФК Байерн пропусна да се класира в първата десетка на Евролигата. Мюнхенският клуб претърпя деветото си поражение в 16-ия си мач срещу AS Monaco с 80:91 (31:46). Силвен Франсиско беше най-добрият реализатор на ФКБ в BMW Park с 21 точки. Освен французина само Карсен Едуардс отбеляза двуцифрен брой точки за домакините (16). За разлика от тях четирима играчи вкараха двуцифрени числа за гостите: Майк Джеймс бе начело със силните 28 точки, Ели Окобо отбеляза 19, Алфа Диало 13 и Джон Браун 12.

Макар че през първата четвърт домакините все още бяха равностойни на Монако пред погледа на националния футболист Матс Хумелс, в началото на втория период те изоставаха с по-голяма разлика. Дълбоката резервна скамейка беше особено забележима за гостите. На почивката Мюнхен вече изоставаше с 15 точки

След подновяването на играта Байерн отново пропусна твърде много кошове, но със сигурност имаше своите моменти и се пребори да се върне в рамките на седем точки. Монегаските обаче доказаха, че имат повече сила за задържане, действайки по-ефективно в последната четвърт и в крайна сметка поставяйки Мюнхен на колене по властен начин.

Поражението оставя ФК Байерн на дванадесето място в таблицата, докато AS Монако, който миналата година сензационно нахлу във финалната четворка на турнира, сега се върна на шесто място. Победата на гостите беше напълно заслужена, тъй като отборът на бившия играч на ББЛ и треньор на Алба Берлин Саша Обрадович водеше почти през цялото време.

Bayern Munich – AS Monaco 80:91 (31:46)

Най-добрите играчи на Байерн Мюнхен: Франсиско (21 точки), Едуардс (16)
AS Monaco: Джеймс (28 точки), Окобо (19 точки), Диало (13 точки), Браун (12 точки)