csütörtök, május 2, 2024
HomeBasketballA Bayernnek nincs válasza Jamesre: a Monaco örül Münchenben

A Bayernnek nincs válasza Jamesre: a Monaco örül Münchenben

A Bayern München péntek este az AS Monaco ellen nem tudta fényesíteni Euroliga-eredményét – és hazai vereséget szenvedett.

Az FC Bayern lemaradt az Euroliga első tíz helyéről. A müncheni klub 16. mérkőzésén kilencedik vereségét szenvedte el 80:91-re (31:46) az AS Monaco ellen. Sylvain Francisco 21 pontjával az FCB legjobb pontszerzője volt a BMW Parkban. A francián kívül csak Carsen Edwards ért el kétszámjegyű pontot a hazaiaknál (16). Ezzel szemben a vendégeknél négy játékos is kétszámjegyű pontszámot ért el: Mike James erős 28 ponttal, Elie Okobo 19, Alpha Diallo 13, John Brown pedig 12 pontot szerzett.

Míg az első negyedben még egálban voltak a házigazdák a válogatott futballista Mats Hummels vezérletével a Monacóval, a második játékrész elején már nagyobb volt a hátrányuk. A vendégeknél különösen a mély kispad volt érezhető. A München a nagyszünetben már 15 pontos hátrányban volt

A folytatás után a Bayern ismét túl sok kosarat hagyott ki, de bizonyára voltak pillanatai, és hét pontra visszaküzdötte magát. A monacóiak azonban kitartóbbnak bizonyultak, a záró negyedben hatékonyabban működtek, és végül fölényesen térdre kényszerítették a münchenieket.

A vereséggel az FC Bayern a tizenkettedik helyen áll a tabellán, míg a tavaly szenzációsan a Final Four tornára berobbanó AS Monaco a hatodik helyre csúszott vissza. A vendégek győzelme teljesen megérdemelt volt, hiszen a korábbi BBL-játékos és az Alba Berlin edzője, Sasa Obradovic csapata szinte végig vezetett.

Bayern München – AS Monaco 80:91 (31:46)