сряда, май 15, 2024
HomeBasketball0,9 секунди! Флаг гарантира победата на Бон в инфарктния финал

0,9 секунди! Флаг гарантира победата на Бон в инфарктния финал

С Гисен последният отбор от втора лига се сбогува с Купата на BBL. 46-те загубиха по категоричен начин от Кемниц. Улм също продължи напред, но Вюрцбург не улесни шампионите. Вечерта Бон спечели с най-малка разлика реванша от полуфинала на лигата от предишния сезон в Лудвигсбург.

Какъв трилър в Лудвигсбург: 0,9 секунди преди края именно Савион Флаг даде на Бон драматичната победа с вкарване на гол. „Tip-In“ за победатаһттр://!!!!! Сърцебиене, потни длани, няма значение, чистият дух на Баскетс побеждава накрая!“, написаха еуфорично след това боневци в X, преди това Twitter. Победителите в Шампионската лига започнаха слабо мача си от 16-ия кръг на турнира със съперниците от лигата MHP Riesen Ludwigsburg, като пропуснаха първите си десет тройки и на полувремето изоставаха с 34:46.

Но отборът на старши треньора Роел Моорс показа морал въпреки 16-те точки дефицит през второто полувреме и спечели в последната минута. Победата с 80:79 (34:46) трябва да даде на рейнландците, които започнаха толкова зле сезона със само една победа от първите си три мача, нов импулс и самочувствие.

„Не е задължително винаги да е красиво. Знаехме, че ще бъде трудно“, заяви Кристиан Зенгфелдер от Бон. Най-резултатен за Telekom Baskets беше Глин Уотсън с 21 точки, американецът има и осем асистенции. За Лудвигсбург неговият сънародник Джейвон Грийвс беше убедителен с 19 точки.

Улм празнува поредната си победа – Гисен е аут

Тесен успех отпразнува и ратифарма Улм, която започна отлично новия сезон в Бундеслигата с три победи. Шпацен се пребори за победа със 76:72 (44:32) срещу Вюрцбург Баскетс. Шампионите се прибраха в съблекалнята с преднина благодарение на серия от 16:2 в края на втората четвърт и водеха с 14 точки осем минути преди края на мача. Вюрцбург обаче се върнаха и дори изравниха при 72:72, преди играчът на Улм Л.Х. Фигероа (19 точки) да вкара решаващия кош 13 секунди преди края на мача.

Междувременно „Нинерс Кемниц“ се погрижиха последният останал втородивизионен отбор в състезанието – „Гисен 46ерс“, да се сбогува с него. 99ers спечелиха категорично с 89:64 (49:30). Каза Каями-Кийн поведе Кемниц с 24 точки.