csütörtök, május 16, 2024
HomeBasketball0,9 másodperc! Flagg biztosítja Bonn győzelmét a szívdobbanás döntőben

0,9 másodperc! Flagg biztosítja Bonn győzelmét a szívdobbanás döntőben

A Giessennel az utolsó másodosztályú csapat is búcsúzott a BBL-kupától. A 46ers egyértelműen kikapott a Chemnitz ellen. Az Ulm is továbbjutott, de a Würzburg nem könnyítette meg a bajnok dolgát. Este az előző szezon bajnoki elődöntőjének visszavágóját a Bonn nyerte Ludwigsburgban a legszűkebb különbséggel.

Micsoda thriller Ludwigsburgban: 0,9 másodperccel a vége előtt Savion Flagg volt az, aki egy beadással drámai győzelmet szerzett a Bonnnak. ” Tip-In a győzelemért!!!!! Szívdobogás, izzadó tenyér, mindegy, a végén a tiszta Baskets-szellem győz!” – írták a bonniak eufórikusan utána az X-en, azaz a korábbi Twitteren. A Bajnokok Ligája-győztesek gyengén kezdték a 16. fordulóban a bajnoki rivális MHP Riesen Ludwigsburg elleni találkozót, az első tíz hármast kihagyták, és a félidőben 34-46-os hátrányban voltak.

Roel Moors vezetőedző csapata azonban a második félidőben 16 pontos hátrány ellenére is megmutatta a morált, és az utolsó percben győzött. A 80-79-es (34:46) győzelem új lendületet és önbizalmat adhat a rajnaiaknak, akik az első három mérkőzésükből mindössze egy győzelemmel kezdték rosszul a szezont.

„Nem kell mindig szépnek lennie. Tudtuk, hogy nehéz lesz” – mondta a bonni Christian Sengfelder. A Telekom Baskets legjobb pontszerzője Glynn Watson volt 21 ponttal, az amerikai amerikai nyolc asszisztot is jegyzett. A Ludwigsburgnál honfitársa, Jayvon Greaves volt meggyőző 19 ponttal.

Úlm újabb győzelmet ünnepel – Giessen kiesett

Egy szűk győzelmet is ünnepelhetett a ratiopharm Ulm, amely három győzelemmel tökéletesen kezdte az új Bundesliga-szezont. A Spatzen 76:72 (44:32) arányú győzelmet harcolt ki a Würzburg Baskets ellen. A bajnok a második negyed végi 16:2-es futásnak köszönhetően lendületben vonult az öltözőbe, és nyolc perccel a vége előtt már 14 ponttal vezetett. A Würzburg azonban visszajött, sőt 72:72-nél még egyenlített is, mielőtt az ulmi L.J. Figueroa (19 pont) 13 másodperccel a vége előtt megszerezte a meccset eldöntő kosarat.

Eközben a Niners Chemnitz gondoskodott arról, hogy a bajnokságban utolsónak maradt másodosztályú csapat, a Giessen 46ers búcsúzni kényszerüljön. A 99ers egyértelműen 89:64 (49:30) arányban győzött. Kaza Kajami-Keane 24 ponttal állt a Chemnitz élére.