понеделник, април 29, 2024
HomeFootballПо-дълга почивка? Наполи се притеснява за Озимен

По-дълга почивка? Наполи се притеснява за Озимен

Наполи се намира в трудна фаза, има големи задачи пред себе си през горещата есен – и в най-лошия случай все още ще трябва да се справя без най-добрия си голмайстор Виктор Озимен.

Международните почивки често се разглеждат критично от клубните треньори – особено когато се появят контузии.

Този сценарий сега сполетя Наполи. Топстрелецът Виктор Озимен, най-добрият реализатор на Серия А през миналия сезон с 26 гола в 32 мача и отново най-добър реализатор през този сезон с шест гола в осем участия, е заплашен от принудителна почивка.

Нигериецът получи контузия в бедрото след почивката в контролния мач срещу Саудитска Арабия (2:2) в петък – включително смяната в 59-ата минута.

След това 24-годишният играч, който в миналото от време на време е отсъствал след международни мачове (например изкълчено рамо през ноември 2020 г.), трябваше да премине през ядрено-магнитен резонанс (ЯМР) тази събота, за да се определи степента на травмата. Резултатът се очаква в неделя. Официален представител на отбора потвърди това пред информационна агенция AFP.

Прекрасни думи от де Лаурентис

Осимен, който е партньор на нападателя на новото попълнение на Байер Леверкузен Виктор Бонифас в Нигерия, може да бъде изправен пред по-дълга почивка, ако се стигне до най-лошото. И то в неподходящ момент: В крайна сметка действащите носители на Скудетото вече изостават на седем точки от лидера Милан след разочароващото 1:3 срещу Флоренция миналата неделя, а в края на октомври и през ноември им предстоят много английски седмици с общо осем състезателни мача.

Те включват пътуване до Хелас Верона, гостуване на Унион Берлин в горната част на първенството и домакински мач срещу миналогодишния шампион Милан.

Включени са и дискусии за настоящия треньор на SSC Руди Гарсия, наследник на майстора Лучано Спалети от лятото. Медиите вече явно тикат 59-годишния специалист, а за президента на клуба Аурелио де Лаурентис, известен с язвителните си думи, се говори, че вече търси негов наследник – и вече е получил отказ от Антонио Конте (за последно от Тотнъм).

Апропо, де Лаурентис: В университет в Рим ексцентричният 74-годишен мъж наскоро отново не спести думите си и предизвика допълнителни спекулации относно предстоящото уволнение на треньора. „Не е добър моментът с Руди Гарсия“, каза президентът относно настоящата липса на форма и най-вече на постоянство в отбора. И още: „Ако решите да наемете треньор, който вече не познава италианския футбол, това може да се случи. Аз ще взема най-доброто решение в точния момент.“ Доста нахални думи, все пак Гарсия работи доста успешно за AS Roma (2013-2016 г.) преди последните си гастарбайтери Ал-Наср, Лион и Марсилия.