понеделник, април 29, 2024
HomePremier LeagueТри гола малко след почивката проправят пътя към победата на "шпорите" над...

Три гола малко след почивката проправят пътя към победата на „шпорите“ над Брентфорд

Тотнъм Хотспър победи Брентфорд с 3:2 и си осигури четвъртото място в таблицата. Единайсет минути непосредствено след почивката бяха достатъчни на „шпорите“ да обърнат мача в своя полза

Треньорът на „шпорите“ Анже Постекоглу направи две промени в стартовата си XI след поражението с 1:0 от Манчестър Сити в турнира за Купата на Англия. Скип и Мадисън започнаха на мястото на Хьоберг и Джонсън. Вернер отново беше в стартовия състав.

Треньорът на гостите Томас Франк направи само една промяна след победата с 3:2 срещу Нотингам Форест. Nörgaard започна вместо Damsgaard

Преходната игра на Брентфорд създава опасност

Тотнъм започна по-добре мача, зададе тона и имаше два първи опита за гол чрез Скип (4.) и Кулушевски (7.). Брентфорд затваряше пространствата и бързо превключваше. Първоначално Моупей не уцели целта (10), а предполагаемото 0:1 беше отменено заради засада (13). Две минути по-късно голът на пчелите отново бе зачетен. Началото бе поставено с грешен пас от Удоджи, а няколко секунди по-късно Моупей прахоса топката, след като преди това Тони не успя да преодолее Викарио (15).

След това „шпорите“ се подобриха и отново успяха да попречат на гостите да разменят играта. Първоначално обаче Вернер (21) и удар с чук на Ричарлисон (25) не успяха да изравнят. Скип (36), който от няколко метра насочи покрай вратата, също не успя да се разпише за 1:1. Викарио беше нащрек в другия край и спаси удара с глава на Тони (45′), за да гарантира, че резултатът ще остане 0:1 на почивката.

Spurs обръщат мача в рамките на няколко минути

Постекоглу изглежда беше намерил точните думи, тъй като бяха необходими само единадесет минути, за да бъде обърнат мачът с главата надолу: Удоджи, който вкара от втори опит след пас на Вернер (48′), Джонсън, който завърши силна индивидуална акция на Вернер на втора греда (49′), и Ричарлисон, който избута блокирания финал на Мадисън на линията (56′), направиха резултата 3:1.

Брентфорд беше шокиран, но с напредването на мача успя да извади главите си от примката. Първо Тони пропусна от дистанция на косъм (63′), след това направи скок – но избута топката покрай вратата – преди да бъде изпуснат от Удиоги и трябваше само да преодолее Викарио след грешката му: 3:2 (67′). Тотнъм отново пусна топката, Брентфорд не успя да направи никакъв офанзивен удар на този етап.

Пчелите почти изравниха в продължението на времето, но Баптист не успя да преодолее Викарио с волето си. В крайна сметка това беше заслужена победа с 3:2 за „шпорите“, които се възползваха от подхлъзването на Астън Вила предишния ден, за да се придвижат до четвъртото място. След това Тотнъм ще гостува на ФК Евертън в събота (13:30 ч.), а Брентфорд ще се изправи срещу следващите тежки съперници, когато ще приеме Манчестър Сити в понеделник (21:00 ч.).