szombat, április 27, 2024
HomePremier LeagueHárom gól nem sokkal a szünet után előkészítette a Spurs győzelmét a...

Három gól nem sokkal a szünet után előkészítette a Spurs győzelmét a Brentford ellen

Tottenham Hotspur 3-2-re legyőzte a Brentfordot, és ezzel bebiztosította negyedik helyét a tabellán. Tizenegy perc közvetlenül a szünet után elég volt a Spursnek, hogy a maga javára fordítsa a mérkőzést

A Spurs edzője, Ange Postecoglu két változtatást eszközölt a kezdő XI-ben a Manchester City elleni 1-0-s vereség után az FA-kupában. Skipp és Maddison kezdett Höjbjerg és Johnson helyett. Werner ismét ott volt a kezdőben.

A vendégek edzője, Thomas Frank csak egy változtatást eszközölt a Nottingham Forest elleni 3-2-es győzelem után. Nörgaard kezdett Damsgaard helyett

Brentford átmeneti játéka veszélyt teremt

A Tottenham kezdte jobban a mérkőzést, megadta az alaphangot, és két első kapura lövési kísérlete is volt Skipp (4.) és Kulusevski (7.) révén. A Brentford lezárta a tereket és gyorsan kapcsolt. Maupay eleinte célt tévesztett (10.), a feltételezett 0:1-et pedig les miatt érvénytelenítették (13.). Két perccel később ismét a Méhek gólja számított. A kiindulópont Udogie rossz passza volt, néhány másodperccel később Maupay porolta le a labdát, miután Toney előzőleg nem tudta megelőzni Vicariót (15).

A Spurs ezt követően feljavult, és ismét sikerült megakadályoznia, hogy a vendégek átállítsák a játékot. Werner (21) és Richarlison (25) kalapácsvető lövése azonban eleinte nem vezetett az egyenlítéshez. Skipp (36), aki néhány méterről fejelt a kapu mellé, szintén nem tudott 1:1-et szerezni. A másik oldalon Vicario volt résen, és Toney fejesét hárította (45′), így a szünetben maradt a 0-1.

Spurs perceken belül megfordítja a meccset

Postecoglu úgy tűnt, megtalálta a megfelelő szavakat, hiszen mindössze tizenegy perc kellett ahhoz, hogy a mérkőzés a feje tetejére álljon: Udogie, aki Werner passzát követően a második kísérletnél betalált (48′), Johnson, aki Werner erős egyéni próbálkozását fejezte be a második kapufán (49′), és Richarlison, aki Maddison blokkolt befejezését tolta át a vonalon (56′), 3-1-re alakította az eredményt.

A Brentford sokkot kapott, de a meccs előrehaladtával ki tudta húzni a fejét a hurokból. Előbb Toney lőtt mellé távolról hajszál híján (63′), majd megcsinálta az okochát – de a kapu mellé tolta a labdát -, mielőtt Udiogie elnézte volna neki, és már csak Vicariót kellett volna legyőznie a bakija után: 3:2 (67′). A Tottenham ismét futni hagyta a labdát, a Brentfordnak ebben a szakaszban nem sikerült támadólag hatnia.

A Méhek a hosszabbításban majdnem egyenlítettek, de Baptiste nem tudta legyőzni Vicario-t a röplabdájával. Végül megérdemelt 3-2-es győzelmet aratott a Spurs, amely kihasználta az Aston Villa előző napi botlását, és feljött a negyedik helyre. A Tottenham szombaton (13.30) az Everton FC-hez látogat, míg a Brentford hétfőn (21.00) a Manchester Cityt fogadja a következő nehézsúlyú csapat ellen.