Три гола малко след почивката проправят пътя към победата на „шпорите“ над Брентфорд

Тотнъм Хотспър победи Брентфорд с 3:2 и си осигури четвъртото място в таблицата. Единайсет минути непосредствено след почивката бяха достатъчни на „шпорите“ да обърнат мача в своя полза

Треньорът на „шпорите“ Анже Постекоглу направи две промени в стартовата си XI след поражението с 1:0 от Манчестър Сити в турнира за Купата на Англия. Скип и Мадисън започнаха на мястото на Хьоберг и Джонсън. Вернер отново беше в стартовия състав.

Треньорът на гостите Томас Франк направи само една промяна след победата с 3:2 срещу Нотингам Форест. Nörgaard започна вместо Damsgaard

Преходната игра на Брентфорд създава опасност

Тотнъм започна по-добре мача, зададе тона и имаше два първи опита за гол чрез Скип (4.) и Кулушевски (7.). Брентфорд затваряше пространствата и бързо превключваше. Първоначално Моупей не уцели целта (10), а предполагаемото 0:1 беше отменено заради засада (13). Две минути по-късно голът на пчелите отново бе зачетен. Началото бе поставено с грешен пас от Удоджи, а няколко секунди по-късно Моупей прахоса топката, след като преди това Тони не успя да преодолее Викарио (15).

След това „шпорите“ се подобриха и отново успяха да попречат на гостите да разменят играта. Първоначално обаче Вернер (21) и удар с чук на Ричарлисон (25) не успяха да изравнят. Скип (36), който от няколко метра насочи покрай вратата, също не успя да се разпише за 1:1. Викарио беше нащрек в другия край и спаси удара с глава на Тони (45′), за да гарантира, че резултатът ще остане 0:1 на почивката.

Spurs обръщат мача в рамките на няколко минути

Постекоглу изглежда беше намерил точните думи, тъй като бяха необходими само единадесет минути, за да бъде обърнат мачът с главата надолу: Удоджи, който вкара от втори опит след пас на Вернер (48′), Джонсън, който завърши силна индивидуална акция на Вернер на втора греда (49′), и Ричарлисон, който избута блокирания финал на Мадисън на линията (56′), направиха резултата 3:1.

Брентфорд беше шокиран, но с напредването на мача успя да извади главите си от примката. Първо Тони пропусна от дистанция на косъм (63′), след това направи скок – но избута топката покрай вратата – преди да бъде изпуснат от Удиоги и трябваше само да преодолее Викарио след грешката му: 3:2 (67′). Тотнъм отново пусна топката, Брентфорд не успя да направи никакъв офанзивен удар на този етап.

Пчелите почти изравниха в продължението на времето, но Баптист не успя да преодолее Викарио с волето си. В крайна сметка това беше заслужена победа с 3:2 за „шпорите“, които се възползваха от подхлъзването на Астън Вила предишния ден, за да се придвижат до четвъртото място. След това Тотнъм ще гостува на ФК Евертън в събота (13:30 ч.), а Брентфорд ще се изправи срещу следващите тежки съперници, когато ще приеме Манчестър Сити в понеделник (21:00 ч.).