понеделник, април 29, 2024
HomePremier LeagueТри точки за отбелязване: Младокът Брадли извежда червените до победа срещу Челси

Лидерите от Ливърпул зададоха тона срещу Челси от първата минута и доминираха над „сините“ почти през цялото време пред собствена публика. Един играч особено се отличи при победата на „червените“ с 4:1

Юрген Клоп направи четири промени в отбора си след домакинската победа с 5:2 срещу Норич в турнира за Купата на Англия. На мястото на Куанса, Грейвънбърч, Макконъл и Гакпо започнаха ван Дайк, Скобошлай, Мак Алистър и Луис Диас. Треньорът на Челси Маурисио Почетино направи една промяна в сравнение с равенството 0:0 за купата срещу Астън Вила, като включи Чилуел на мястото на Гилхрист

Даруин пропусна няколко пъти, Диого Жота не

Ливърпул беше по-добрата страна от първата минута и LFC бързо даде да се разбере, че е решен да възстанови преднината си от пет точки пред Манчестър Сити, който преди това спечели по категоричен начин. Макар че червените създадоха много шансове през първите 20 минути (Дарвин; 6-та и 14-та) и не успяха да вкарат два пъти срещу алуминия (9-та и 18-та), Диого Жота се справи по-добре от своя колега Дарвин, който бе пропуснал редица възможности в началото: португалецът дриблира покрай двама защитници по изключителен начин и завърши сигурно пред Петрович, за да поведе (23-та).

Даже след гола LFC не се отпусна и имаше възможност да вкара втори гол чрез Джоунс, но Петрович направи силно спасяване, както беше направил и срещу Дарвин (31′). Осем минути по-късно обаче дори вратарят на Челси не можа да направи нищо повече, когато младокът и десен бек Брадли изстреля топката в ъгъла след контраатака на Ливърпул (39′). Малко преди почивката „червените“ дори имаха възможност да изравнят резултата от дузпа през първото полувреме – но Дарвин удари топката в десния стълб (45.+2).

Брадли отново и отново – голът на Нкунку е твърде малък

Челси излезе от съблекалните с трима нови играчи (Густо, Мъдрик и Нкунку) и гостите станаха по-смели. В 51-ата минута Мудрик трябваше да вкара изравнителния гол, но стреля отзад през наказателното поле на „червените“. Вместо това Ливърпул отново стана сериозен и поведе, след като Шобошлай засече с глава центриране на Брадли (65′).

Челси обаче отказа да се предаде и изненадващо направи 3:1, след като Нкунку се възползва от пасивността на задната линия на Ливърпул (71′). ЛФК обаче знаеше как да реагира след допуснатия гол и имаше готов отговор. Първо Дарвин пропусна да направи 4:1, след като ударът му с глава се удари в напречната греда (76′), но за сметка на това три минути по-късно Луис Диас оформи крайното 4:1 (79′).

Лидерите в Лигата Ливърпул стигнаха до заслужена победа и не допуснаха съперниците си да се разпишат. Мачът на върха в групата на ФК Арсенал е насрочен за 17:30 ч. в неделя. Челси е домакин на Уулвс в 15:00 ч. в същия ден