петък, май 3, 2024
HomeSerie AТиау вижда червено, голът на Локатели е достатъчен: Юве измества Милан от...

Тиау вижда червено, голът на Локатели е достатъчен: Юве измества Милан от първото място

Ювентус Торино спечели топ мача срещу Милан. След червения картон на Малик Тиау росонерите нямаха средства да пречупят Юве. Един отразен удар на Мануел Локатели беше достатъчен на Старата госпожа да дръпне с точка на миланския тим.

За „росонерите“ това беше случай да защитят мястото си на върха на таблицата от градския съперник Интер, който се наложи с 3:0 при гостуването си на ФК Торино. Ювентус можеше да се доближи още повече до миланското дуо на върха с победа.

На домакините, които спечелиха всичките си последни четири мача в лигата, липсваха ключови опорни точки на отбора, като Майгнан (червен) и Тео (жълт) бяха отстранени.

Juve се защитава компактно – Тиау вижда червения цвят

Старата госпожа от Торино позволи на домакините да владеят топката от самото начало и се защитаваше компактно от 5-3-2. Първият шанс в мача принадлежеше на гостите, но опитът на Уеа не успя да се отбие в гърдите на съотборника му Маккени (7). Ако росонерите бяха опасни в офанзивен план, то това винаги ставаше чрез Рафаел Леао, който отново и отново предизвикваше съперника с предимството си в скоростта. Това беше и най-добрият шанс за домакините през цялото първо полувреме, но Жиру не успя да преодолее Шчесни (15-и) след центриране на Леао.

Дълги периоди от време двата отбора се неутрализираха взаимно. Милан владееше по-голямата част от топката, но не създаде нищо, което да заслужава да се отбележи. Юве търсеше възможности да промени играта, но отначало не се получи почти нищо. След подготовката на Костич Рабио поне имаше възможност да вкара гол (34-та минута).

Шест минути по-късно се разигра сцена, която промени хода на мача: Тиав трябваше да пусне Кийн да мине – и като последен го дръпна на земята, за което впоследствие видя червено (40.). Гостите почти се възползваха от положенията си преди почивката, но Киан успя да извърши подвиг, като от два метра простреля топката покрай вратата (45.). На другия край Ругани блокира срещу Рафаел Леао (45.+1).

Удар на Локатели в мрежата

След почивката, въпреки че Юве беше в числено превъзходство, първоначално нищо не се промени. Милан остана отборът с повече игра – но все още без опасности пред противниковата врата. Гостите от Торино не се оставиха да бъдат измамени от резервите си и не се отказаха от компактния си блок. Един отразен удар от дистанция на Локатели беше достатъчен на Старата госпожа да поведе (63-та минута). В продължение на няколко минути изглеждаше, че Юве е получил малко попътен вятър от гола, тъй като от време на време пускаше и топката, и играчите на Милан, но без да има ясни стремежи да стигне до втори гол.

Но не им се наложи, защото Милан просто нямаше средства за офанзива. През второто полувреме Рафаел Леао също вече не беше фактор. В добавеното време вратарят на Милан Миранте спаси отбора си от допускане на втори гол, когато първо спаси далечния удар на Камбиасо, а след това и последвалия удар на Влахович (90.+1). В крайна сметка Юве спечели топ мача, който в крайна сметка беше лишен от шансове. Победата доближи гостите на една точка от Милан, които междувременно трябва да отстъпят лидерството в класирането на градския съперник Интер.