понеделник, април 29, 2024
HomeBasketballСтартовият състав на Heat е исторически слаб: Селтикс отново изравни

Стартовият състав на Heat е исторически слаб: Селтикс отново изравни

Бостън Селтикс изравни срещу Маями в плейофите. Стартовият състав на Heat осигури исторически

В понеделник (местно време) отборът на Масачузетс постигна категорична победа у дома със 102:82 (57:33). „Селтикс“ пое курс към победата още в началото. Сега серията е изравнена до 2:2 и Маями ще изиграе петия от седемте мача в битката за място във финалите на НБА в сряда (местно време).

Самостоятелните домакини започнаха мача със серия от 26:4, а след първата четвърт Селтикс водеха с 18 точки разлика. Джейсън Тейтъм беше в особено добра форма: най-добрият реализатор на Бостън вкара 24 от общо 31-те си точки през първото полувреме и по този начин оправда очакванията, които се възлагаха на него за първи път в тази серия. След почивката Селтикс увеличиха преднината си на моменти до 32 точки.

„Възстановихме се след предишната си загуба. Бяхме решени отново да играем по-добре, защото знаехме колко важна е победата в този мач за нас. Сега сме готови за пети мач“, обяви Татум.

Spoelstra: „Те ни прескочиха“

Даниел Тейс от Бостън вкара 4 точки и взе 3 борби за 9 минути игра. Любопитно: петимата играчи в стартовия състав на Хийт имат общо само 18 точки. Откакто стартовите състави се записват статистически в НБА през сезон 1970/71 г., това е най-ниският брой точки, отбелязани от първа петица в историята на плейофите.

Съответно треньорът на Heat Ерик Споелстра обобщи мача с разочарование: „Те ни прескочиха. Но най-много от всичко ни навреди слабостта ни в нападение в началото. Не играхме достатъчно съсредоточено.“