hétfő, április 29, 2024
HomeBasketballTörténelmileg gyenge Heat-induló: a Celtics ismét egyenlített

Történelmileg gyenge Heat-induló: a Celtics ismét egyenlített

A Boston Celtics egyenlített a Miami ellen a rájátszásban. A Heat kezdőcsapata történelmi

t nyújtott.

Hétfőn (helyi idő szerint) a massachusettsi csapat egyértelmű, 102:82 (57:33) arányú hazai győzelmet aratott. A Celtics már korán kijelölte a győzelem irányát. A sorozat állása 2-2, és a Miami helyi idő szerint szerdán játssza az ötödik mérkőzést a hétből az NBA-döntőbe jutásért folyó küzdelemben.

A házigazdák egy 26:4-es rohammal nyitották a mérkőzést, az első negyed után 18 pontos különbséggel vezettek a Celtics játékosai. Jayson Tatum különösen jó formában volt: a Boston legjobb pontszerzője az első félidőben 24-et szerzett az összesen 31 pontjából, így a sorozatban először teljesítette a hozzá fűzött reményeket. A nagyszünet után a Celtics időnként 32 pontra növelte előnyét.

„Visszatértünk az előző vereségünkből. Elhatároztuk, hogy ismét jobban fogunk játszani, mert azt is tudtuk, hogy mennyire fontos számunkra egy győzelem ezen a mérkőzésen. Most már készen állunk az ötödik mérkőzésre” – jelentette ki Tatum.

Spoelstra: „Átugrottak minket „

Boston Daniel Theis a padról beszállva kilenc perc alatt négy pontot és három lepattanót szerzett. Érdekesség: A Heat kezdőcsapatának öt játékosa együttesen mindössze 18 pontot szerzett. Amióta az NBA-ben az 1970/71-es szezonban statisztikailag rögzítik a kezdőcsapatokat, a rájátszás történetében ez a legalacsonyabb pontszám, amelyet az első ötös szerzett.

Erik Spoelstra, a Heat edzője ennek megfelelően csalódottan összegezte a mérkőzést: „Átugrottak minket. De mindennél jobban ártott nekünk a támadójátékunk gyengesége az elején. Nem játszottunk elég koncentráltan.”