понеделник, май 13, 2024
HomePremier LeagueЧелси наваксва с 0:2 при гостуването си на Астън Вила - VAR...

Челси наваксва с 0:2 при гостуването си на Астън Вила – VAR не позволява на „сините“ да отбележат победния гол

ФК Челси показа реакция след разгрома в дербито с 5:0 – въпреки че мачът започна по най-лошия възможен начин с автогол. Леденият Астън Вила се беше прибрал на почивката, но сините натиснаха след почивката и изравниха. Потенциалната победа беше предотвратена от VAR в края на мача

След унижението в дербито с ФК Арсенал, ФК Челси имаше още една трудна задача: Сините трябваше да се изправят срещу четвъртия в класирането Астън Вила за последната си надежда за международен футбол, но можеха да разчитат на голмайстора Палмър, който напоследък беше болен. Междувременно сезонът за Енцо Фернандес приключи след операция на слабините

Кошмарното начало на Челси – Джаксън в лошия късмет

Съботният вечерен мач последва почти безпроблемно този от вторник. Кукурела си отбеляза автогол след първата атака на виланите (4-та). Малко след това Дигне удари външната страна на мрежата (8), а Уоткинс завърши твърде централно за Петрович (15). До този момент обаче Челси вече беше установил визуално предимство и владееше много топката, макар че не беше особено опасен в последната третина. Така се стигна до момента, в който един прекрасен пас на Кайседо проряза защитата, но голът на Джаксън не беше признат заради засада (16′).

Малко след това Джаксън нямаше късмет и при удара си с глава към десния стълб (35). Виланите направиха много малко за мача, но през по-голямата част стояха сигурно – и играеха без излишни усилия напред. Уоткинс не успя да се разпише след бърз ход на Петрович (36′), а само шест минути по-късно Роджърс имаше твърде много пространство и вкара топката в мрежата, за да направи резултата 2:0 на почивката (42′).

Емилиано Мартинес трябва да напусне – Челси натиска за изравнителен гол

За второто полувреме Олсен замени световния шампион Емилиано Мартинес (проблем с бедрото) на вратата на Вила – в началото на терена не се случи много. Въпреки че „сините“ почти винаги бяха близо до наказателното поле, успех донесе една преса, инициирана от Галахър: Мадуеке завърши в далечния ъгъл за крайния резултат (62′).

Галахър нанесе перфектен удар, за да направи резултата 2:2

Сините сега бяха по-активни и натиснаха за изравнителен гол, който Олсен предотврати с рефлекторно спасяване с ръка на Мадуеке (72′). Разбира се, сега виланите имаха пространство за контраатака, но Бейли пропусна да вземе решение (73′) – и така сините се върнаха. Галахър отправи чудесен удар в горния ляв ъгъл с по-слабия си ляв крак (81′).

Сега Астън Вила не измисли почти нищо – а Челси искаше победен гол. Палмър беше отказан от Олсен (90,+4) след лошо спасяване на Диего Карлос. Въпреки това сините имаха още един шанс: от последвалия ъглов удар Бадиашиле си създаде пространство, като избута Диего Карлош, Дисаки насочи топката в центъра на вратата и тя се отби от напречната греда, от ръката на Олсен и премина над линията (90.+5). Прегледът на VAR обаче попречи на празненствата на гостите: в зоната за преглед съдията Крейг Паусън прецени, че избутването на Бадиашиле е било фаул – голът не бе зачетен.

Виляните едва не вкараха отново, за да направят резултата 3:2, но резервата Дюран насочи точно над гредата (90.+9). След това срещата на „Вила Парк“ наистина приключи – и двата отбора трябваше да се примирят с равенството 2:2, което със сигурност е по-добро за Астън Вила в класирането