вторник, април 30, 2024
HomeFootballСензацията в Блекпул не успява да се осъществи: Ууд предотвратява поражението на...

Сензацията в Блекпул не успява да се осъществи: Ууд предотвратява поражението на Forest

Купата си има свои закони – мъдрост, която очевидно не важи само за Германия, както Нотингам Форест почти научи от собствената си кожа в преиграването на ФА Къп в Блекпул с 3:2

Въпреки че нещата за Нотингам Форест във Висшата лига не изглеждат чак толкова розови, като „хитрите дървета“ са само на четири точки от зоната на изпадащите на 16-о място, Нотингам сигурно са имали голяма увереност, че могат да преодолеят препятствието на Блекпул в турнира за Купата на Англия – все пак те са от трета дивизия. Десет дни по-рано обаче „червените“ бяха научили, че това не е толкова лесно, тъй като първата среща завърши само с равенство 2:2, поради което беше насрочено преиграване.

На полувремето нещата изглеждаха добре за фаворитите, които имаха превъзходство през първото полувреме и бяха повели благодарение на ранен гол на Омобамиделе след корнер (16′). Когато веднага след подновяването на играта Данило покачи на 2:0 след катастрофално грешно подаване на Морган (61′), изглеждаше, че Форест е на път да се класира за четвъртия кръг на Купата на Англия.

Но това, което се случи след това, трябваше да вбеси треньора на Нотингам Нуно Еспирито Санто. 49-годишният португалец беше принуден да гледа как играчите му внезапно губят ориентация и се показват като нещо друго, но не и като солидни в защита – с болезнени последици в два случая.

Нотингам изгуби нишката

След малко повече от час гостите не успяха да изчистят добре топката от кръста, отчасти защото ударът с глава на Мангала в собственото му наказателно поле не беше оптимален. В крайна сметка топката попадна в краката на Морган – и той от 18 метра я изстреля в мрежата (61′).

Голът даде тласък на аутсайдерите, докато Нотингам не можеше да реши дали да стигне до 3:1 и да спечели мача, или да запази резултата. Резултатът бе сензационното изравняване в 78-ата минута: защитата на Нотингам отново бе изненадана от бързо изпълнено хвърляне, а малко след това топката профуча с висока дъга съвсем близо до вратата. Джоузеф се издигна високо и с глава вкара в мрежата, за да направи резултата 2:2 и да наложи допълнително време

Това се превърна в игра на нерви. Блекпул трябваше да отдаде малко дължимото на големите си усилия и се оттегляше все повече и повече поради силата си. Форест си върнаха по-добрия контрол, но първоначално трудно създаваха чисти шансове. Това не се случи в 110-ата минута, когато те напреднаха добре по левия фланг и Йейтс най-накрая намери Ууд в петичката. Нападателят трябваше само да прокара топката над линията от близко разстояние, за да оформи крайния резултат 3:2 и все пак да предотврати срама