четвъртък, май 2, 2024
HomeSerie AРимско разочарование: напречната греда предотвратява по-лошо в Лече

Римско разочарование: напречната греда предотвратява по-лошо в Лече

Даниеле де Роси, треньор на Рома от 16 януари 2024 г., вкара столичния клуб изцяло в правия път – и това продължава да важи и след този великденски уикенд. Въпреки това римските специалисти преживяха разочарование в Лече

Даниеле де Роси имаше всички основания да се изказва в този великденски мач от Серия А. Неговият отбор, който напоследък се намира в добра серия и събра много точки в битката за Шампионската лига, имаше много слаби първи 45 минути в Лече.

Застрашените от изпадане аутсайдери, чийто отбор може да се нарече „Джалороси“ точно както този на римляните, позволиха на фаворитите от столицата да се наложат през почти целия първи период. Единственото хубаво нещо беше, че защитата на АС през по-голямата част от времето стоеше стабилно и можеше да разчита на вратаря Свилар, който от седмици замества досегашния номер едно Руи Патрисио.

24-годишният белгийско-сръбски вратар спаси удари на бившия играч на Бундеслигата Понграчич (8-а минута), Доргу (33-а) и Пиколи (40-а). Гало (28) и Пиколи (42) също за малко не уцелиха целта.

Рома се събуди късно

Само корнер на Паредес, който Фалконе отрази пред голлинията (6-и), и Балданзи (11-и), който бе привлечен от Емполи едва през зимата, успяха да създадат лека опасност пред полето на Лече. До малко преди почивката обаче от гледна точка на Рома зееше празнота, а от Лукаку нямаше и следа. Тогава обаче трябваше да звънне, но централният защитник на AS Залевски не успя да вкара топката в мрежата от близка дистанция, а Анджелино се размина на косъм от късо подаване (45.+1).

Алуминият спасява

Дали сега де Роси е станал шумен в съблекалните? Не е известно. Все пак мъжете от „Вечния град“ изглеждаха по-добре, позволяваха на топката да циркулира повече и почти не създаваха проблеми в защита за дълги периоди от време. И все пак липсваха ярки идеи за атака, единствено Балданци успя да се разпише свободно – но опитът му беше твърде прибързан и неточен (60′). В 68-ата минута Лукаку също не успя да насочи достатъчно точно удара си с глава към американското наказателно поле, а резервният полузащитник Ауар пропусна може би най-добрия шанс на Рома на Великден пред вратаря Фалконе (71′). Жокерът Ел Шаарауи се прицели право в ръцете на Фалкон (78′).

В края на деня, в края на този 30-и мач от Серия А, трябваше да се каже: Римляните не заслужаваха повече от равенство 0:0 в Апулия – още повече, че играчите на Лече, които са тренирани от Лука Готи едва от март, всъщност трябваше сами да спечелят. Но Доргу пропусна вдясно след страхотна атака почти сам пред празното поле (68′), Банда се отчая от пръстите на вратаря на AS Свилар (85′), Сансоне пропусна твърде хетерогенно (86′) – а Удин удари горния край на напречната греда с късния си далечен удар (90.+4). Дори и жокерът Дибала (който отново не беше в игра и беше на разположение само за няколко минути) не успя да попречи на Рома да отбележи гол – аржентинецът само веднъж стигна пред наказателното поле, но ударът му беше блокиран.

И така, въпреки поредната силна 2024 г., столичните джалороси загубиха от поглед четвъртото място и ФК Болоня (3:0 срещу УС Салернитана), които вече изостават на пет точки, а джалоросите от Апулия наваксаха изоставане в подножието.