петък, март 29, 2024
HomeBundesligaПантович се възползва от новата възможност: VfL може да продължи да мечтае

Пантович се възползва от новата възможност: VfL може да продължи да мечтае

VfL Bochum достигна до последните осем на турнира за Купата на DFB за първи път от шест години. Голяма роля за това изигра Милош Пантович, който трябваше да чака на опашката през уикенда.

Милош Пантович не таеше обида след мача в Майнц (0:1) миналия уикенд, въпреки че Себастиан Полтер му бе отнел дузпата преди това и след това я пропусна. „Боже мой, случва се“, каза Пантович по това време.

Това беше само преди три дни, а сега, в последния 16-и кръг на Купата на DFB срещу Майнц – същия съперник – той имаше още един шанс от бялата точка. Разликата: този път Полтър беше на пейката, така че нямаше дискусия и Пантович реализира сигурно и нагло в средата за временното 1:1 (56.).

„Няма значение кой вкарва головете „

JСамо три минути по-късно той за втори път изпрати 750-те фенове на Кастропер Щрасе в екстаз с чувствителен лоб, с което спечели мача с 3:1 за Бохум. „Това е хубаво за мен, но няма значение кой вкарва головете. Успехът на отбора е най-важното нещо“, заяви дипломатично двукратният голмайстор в микрофона на Sky след мача.

Този „успех“ е повод за гордост: Като промотиран отбор VfL има 23 точки в лигата и достигна до четвъртфиналите на купата за първи път от шест години насам. Бохум е стигал по-далеч само два пъти: през 1968 г. и 1988 г., като и в двата случая завършва на финала. Така че може би феновете дори могат да мечтаят за голяма победа през този сезон?

Голям шанс за последните осем

Едно нещо е ясно: всички носители на купата от последните 26 години са отстранени и за първи път от сезон 2006/2007 насам нито ФК Байерн, нито Борусия Дортмунд са на четвъртфинал. Тази година шансът на останалите осем изглежда по-голям, отколкото е бил от много време насам.