четвъртък, април 25, 2024
HomePremier LeagueСалах и Дарвин се хармонизират: Ливърпул спасява равенство 2-2 в откриването на...

Салах и Дарвин се хармонизират: Ливърпул спасява равенство 2-2 в откриването на сезона

Изненада в Крейвън Котидж: ФК Ливърпул трябваше да се задоволи с равенство 2:2 в промотирания Фулъм при откриването на сезона във Висшата лига. Червените имаха проблеми с Митрович & Co. за дълго време, но Дарвин и Салах спасиха точка за отбора на Клоп.

Fulham FC, с новото попълнение Лено на пейката и Родак на вратата, започна по-добре и създаде проблеми на Ливърпул с висока преса. В началото „червените“ почти не можеха да излязат от своята половина и имаха късмет още в първата минута, когато Митрович пропусна да вкара.

Митрович дава преднина на Фулъм – Луис Диас няма късмет

Това беше само след четвърт час, че страната на Клоп, с Роберто Фирмино отново предпочитан за нов подпис Дарвин, намери краката си. Тогава Луис Диас вкара гол, който трябваше да е за 1:0, но беше отсъден за засада (15-и). Въпреки това Фулъм продължаваше да е опасен в офанзивен план, а дръзкият ъгъл на новия играч Перейра попадна във външната част на мрежата (29-и).

Малко по-късно Алисън, единственият нов играч на Ливърпул след 3:1 срещу Ман Сити в Community Shield, беше победен: голмайсторът на Фулъм Митрович (43 гола в първенството) изпревари Александър-Арнолд и се разписа с глава (32-ри).

Червените заслужено изоставаха, въпреки че се оплакаха от предполагаем фаул срещу капитана Хендерсън при отбелязването на гола. Често действаха твърде неточно и изглеждаха изненадани от натиска на съперника. Единствено Луис Диас даде положителен знак, когато ударът му попадна в гредата (39.).

Дарвин отново удря като дива карта

Малко след почивката Клоп видя достатъчно и вкара Дарвин за Роберто Фирмино, а Елиът влезе и за поразения Тиаго (51-ви). След като Ливърпул имаше късмет, когато Кебано удари греда (57-ата минута), „червените“ постепенно намериха обичайната си игра със свежи сили.

Darwin беше активен, както и срещу Skyblues наскоро – и също така осигури изравнителния гол: първо не успя да преодолее Родак със задна ножица (61-ви), но със същия финал уругваецът намери начин да преодолее вратаря. В 64-ата минута топката се удари в напречната греда и Ливърпул се върна в мача. Този път доставчикът беше Салах.

Новият номер 27 на Ливърпул участваше в почти всяка атака, но изведнъж от другата страна се чу свирка и Фулъм получи дузпа. Митрович падна след съприкосновение с ван Дайк, решението не беше грешно (70.), а фаулираният завърши уверено от единадесет метра (72.).