csütörtök, április 25, 2024
HomePremier LeagueSalah és Darwin harmonizálnak: A Liverpool 2-2-es döntetlent ért el a szezonnyitón

Meglepetés a Craven Cottage-on: az FC Liverpoolnak 2-2-es döntetlennel kellett beérnie a feljutott Fulham otthonában a Premier League szezonnyitóján. A Vörösöknek sokáig gondjai voltak Mitrovic & Co. ellen, de Darwin és Szalah pontot mentett Klopp csapatának.

Fulham FC, az újonnan szerződtetett Lenóval a kispadon és Rodakkal a kapuban, jobban kezdett és magas presszinggel okozott gondot a Liverpoolnak. A vörösök eleinte alig tudtak kijönni a saját térfelükről, és már az első percben szerencséjük volt, amikor Mitrovic nem találta el a kaput.

Mitrovic megszerezte a vezetést a Fulhamnek – Luis Diaz peches

Csak negyedóra elteltével talált magára Klopp csapata, amelyben Roberto Firmino ismét előnybe került az új szerzemény Darwinnal szemben. Ekkor Luis Diaz megszerezte az 1:0-nak vélt gólt, de a játékvezetőt les miatt visszasípolták (15.). Ennek ellenére a Fulham továbbra is veszélyes maradt támadásban, az újonnan szerződtetett Pereira pimasz szöglete a kapu külső sarkát találta el (29.).

Nem sokkal később Alisson, a Liverpool egyetlen új játékosa a ManCity elleni 3:1 után a Community Shieldben is vereséget szenvedett: a Fulham gólvágója, Mitrovic (43 gól a bajnokságban) megelőzte Alexander-Arnoldot és a vezetést jelentő gólt fejelt a kapuba (32.).

A Vörösök megérdemelten maradtak alul, még akkor is, ha a gólszerzéskor Henderson kapitányt ért vélt szabálytalanság miatt reklamáltak. Gyakran túlságosan pontatlanul cselekedtek, és úgy tűnt, hogy meglepte őket az ellenfél nyomása. Egyedül Luis Diaz adott pozitív jelzést, amikor lövése a kapufán csattant (39.).

Darwin ismét lecsapott mint joker

Röviddel a szünet után Klopp eleget látott, és becserélte Darwint Roberto Firmino helyett, Elliott is bejött a megsérült Thiago helyére (51.). Miután a Liverpoolnak szerencséje volt, amikor Kebano a kapufát találta el (57.), a Vörösök a friss erőkkel lassan megtalálták a megszokott játékukat.

Darwin volt az erőssége, ahogy az Skyblues ellen is az volt nemrégiben – és az egyenlítő gólt is ő szerezte: előbb egy hátsó sarokkal nem tudta legyőzni Rodakot (61.), de ugyanezzel a befejezéssel az uruguayi is utat talált a kapus mellett. A 64. percben a labda a keresztlécet találta el, a Liverpool pedig visszavágott. Ezúttal Salah volt a szolgáltató.

A Liverpool új 27-es számú játékosa szinte minden támadásban részt vett, ám egyszer csak a másik oldalon fújták a sípszót, és a Fulham büntetőt ítélt. Mitrovic egy van Dijkkal való érintkezés után a földre került, a döntés nem volt rossz (70.), a szabálytalankodó pedig magabiztosan fejezte be tizenegy méterről (72.).