петък, април 19, 2024
HomePremier LeagueДузпа на Жоржиньо е достатъчна за победа на слабия Челси

Дузпа на Жоржиньо е достатъчна за победа на слабия Челси

ФК Челси започна новия сезон във Висшата лига с победа като гост. Срещу бившия треньор Лампард и ФК Евертън дузпата беше достатъчна, за да завърши смесеното представяне с три точки

Над бившия си клуб треньорът на Евертън Франк Лампард пусна в игра двете попълнения на Бърнли – Макнийл и Тарковски, докато в Челси на Томас Тухел Стърлинг, едно от малкото летни попълнения, бе в стартовия състав заедно с международния халф, а Кулибали, друга покупка, започна в защита. От друга страна, Вернер не беше в състава, а нападателят липсваше поради контузия.

Началната фаза бе помрачена от тежката контузия на Годфри. На защитника бе оказана медицинска помощ в продължение на няколко минути и той бе изнесен от терена на носилка (18). След това „топчиите“ имаха първия си добър шанс чрез Тарковски, но Менди спаси с крак (24-и). От друга страна, Челси изпитваше затруднения и въпреки че контролираше играта, не успя да създаде опасни завършващи удари и многократно се впускаше в опасни контраатаки, от които домакините не успяваха да се възползват.

Когато „сините“ получиха шанс, топката беше в мрежата: Стърлинг изчисти от праха удара на Канте от границата на наказателното поле, който Пикфорд остави да отскочи напред (43-та минута). Новото попълнение на Манчестър Сити обаче се намираше в офсайд при изстрела си и голът не беше признат. Малко по-късно обаче се получи: в деветата минута на добавеното време Дукуре събори Чилуел в наказателното поле, а Жоржиньо спокойно вкара оправданата дузпа в мрежата (45:+9).

Али пропусна 1:1

Игрите започнаха по-добре второто полувреме, първо чрез Грей (48-и), а след това и чрез Дукуре (52-и). Сините обаче се отърваха леко и успяха да изравнят отново. В слаба игра тя отново стана опасна в заключителната фаза – отново пред вратата на „сините“ – когато резервата Али не знаеше как да използва асистенцията на Патерсън (73-ата минута).

В заключителните минути новият играч на Челси Кукурела добави импулс в играта, като след единоборство изведе Стърлинг пред вратата. Финалът му от близко разстояние беше спасен от левия защитник на Евертън Миколенко (83-та минута). В десетте минути на добавеното време „ироните“ не успяха да разклатят преднината на „сините“. Така в края на един разнопосочен мач победата на единайсеторката на Тухел с 1:0 се запази.

Вторият ден на мача очаква ФК Евертън в Астън Вила (събота, 15.30 ч.). ФК Челси е домакин на Тотнъм Хотспър в неделя (17.30 ч.).