сряда, май 1, 2024
HomePremier LeagueРичарлисон и Кулушевски осигуряват победата на "шпорите" в Нотингам

Ричарлисон и Кулушевски осигуряват победата на „шпорите“ в Нотингам

След като победи Нюкасъл, Тотнъм Хотспър спечели и в Нотингам и може би остави зад гърба си несполуките с резултатите

Треньорът на „шпорите“ Анже Постекоглу не видя причина да прави промени след победата с 4:1 над Нюкасъл. Съответно той изпрати на терена същия стартов XI състав. Те отново се справиха добре от самото начало. Сон трябваше да даде преднина на гостите от Лондон само след две минути. Десет минути по-късно южнокореецът отново бе на обещаваща позиция, но вместо да стреля, предпочете да изчисти – грешно решение (12′).

Постепенно трикольорите също влязоха по-добре в играта. Еланга обаче не успя да преодолее Викарио (20). В тази фаза играта вървеше напред и назад. Джонсън за „шпорите“ (23′) и Куяте за Нотингам (26′) пропуснаха да поведат в резултата.

Ричарлисън и Кулушевски вкараха гол

След това играта донякъде се изравни. Педро Порро, който с удар с глава показа защо е десен бек, а не предрешен в наказателното поле (35′), имаше най-добрата възможност в тази фаза. Малко преди почивката обаче севернолондончани поведоха: Кулушевски подаде на Ричарлисон, който с глава направи 1:0 (45,+2).

Второто полувреме едва не донесе изравняване, но Еланга беше в явна офанзива при отбелязването на гола – след преглед с VAR той беше отменен. Вместо 1:1, няколко минути по-късно стана 0:2: Кулушевски се възползва от грешка на вратаря Търнър, принуден от Сон (65′).

Нотингам не успя да реализира гол

Тотнъм искаше да доиграе мача с преднина зад гърба си, но след това се отслаби. На Бисума беше показан директен червен за грубо нарушение (70′), което, разбира се, даде нова надежда на домакините. Нотингам тръгна в атака и създаде шансове, но голът нямаше да дойде, защото и вратарят на „шпорите“ Викарио, и стълбът имаха нещо против. Уилямс (84, 90+7) и Тофоло имаха най-забележителните шансове.

Два отбора имат осем дни до следващия си мач. Следващата събота (16:00 ч.) „шпорите“ са домакини на Евертън, а Нотингам на Борнемут.