szerda, május 15, 2024
HomePremier LeagueRicharlison és Kulusevszki révén a Spurs győzött Nottinghamben

Richarlison és Kulusevszki révén a Spurs győzött Nottinghamben

A Newcastle legyőzése után a Tottenham Hotspur Nottinghamben is győzött, és talán maga mögött hagyta az eredménykényszert

A Spurs edzője, Ange Postecoglou nem látott okot arra, hogy változtasson a Newcastle elleni 4-1-es győzelem után. Ennek megfelelően ugyanazt a kezdő XI-et küldte pályára. A kezdéstől kezdve ismét jól teljesítettek. Son már két perc után vezetéshez kellett volna juttatnia a londoni vendégeket. Tíz perccel később a dél-koreai ismét ígéretes helyzetbe került, de lövés helyett inkább a tisztázást választotta – rossz döntés (12′).

Fokozatosan a Trükkös Fák is jobban belelendültek a játékba. Elanga azonban nem tudta legyőzni Vicariót (20.). Ebben a szakaszban oda-vissza ment a játék. Johnson a Spursnél (23′) és Kouyaté a Nottinghamnél (26′) is kihagyta a vezetést.

Richarlison és Kulusevski gólja

A játék ezután némileg kiegyenlítődött. A legnagyobb lehetőség ebben a szakaszban Pedro Porro előtt adódott, aki fejesével megmutatta, hogy miért is jobbhátvéd, és miért nem predesztinált fejes a mezőnyben (35′). Nem sokkal a szünet előtt azonban az észak-londoniak megszerezték a vezetést: Kulusevski etette Richarlisont, aki fejjel 1-0-ra alakította az állást (45.+2).

A második félidő majdnem meghozta az egyenlítést, de Elanga góljánál egyértelmű volt a szabálytalanság – a VAR-ellenőrzés után törölték a gólt. Az 1:1 helyett néhány perccel később 0:2 lett: Kulusevski kihasználta Turner kapus hibáját, amit Son kényszerítőzött ki (65′).

Nottingham gólja nem jött össze

A Tottenham az előnnyel a háta mögött akarta végigjátszani a mérkőzést, de aztán meggyengült. Bissouma egy durva szerelésért egyenes pirosat kapott (70′), ami természetesen új reményt adott a házigazdáknak. A Nottingham támadólag lépett fel, és lehetőségeket alakított ki, de a gól nem akart jönni, mert a Spurs kapusának, Vicariónak és a kapufának is volt valami ellene. Williams (84., 90+7.) és Tofollo előtt adódtak a legnagyobb lehetőségek.

Mindkét csapatnak nyolc napja van a következő mérkőzésig. A Spurs az Evertont, a Nottingham pedig a Bournemouth-t fogadja jövő szombaton (16 óra).