сряда, май 15, 2024
HomeFootballШалк позволява на Urawa да празнува срещу Club Leon - ManCity очаква...

Шалк позволява на Urawa да празнува срещу Club Leon – ManCity очаква на полуфиналите

Червените диаманти на Урава достигнаха до следващия кръг на Световната клубна купа срещу Клуб Леон от Мексико. Златният гол беше отбелязан от холандеца Алекс Шалк в последния четвърт час

В първия четвъртфинал на Световната клубна купа представителят на Азия – Урава Ред Даймъндс от Япония, победи с малко Клуб Леон. В петък следобед (централноевропейско време) играта дълго време остана без гол, но след това пас на Канте намери Шалк, който нахлу в наказателното поле и се възползва от шанса да отбележи с удар с десния крак.

Когато в 84-ата минута на Уилям Тесильо беше показан жълт картон, за японците беше просто формалност да спасят победата с 1:0 и да продължат към полуфиналите.

Сега „червените диаманти“ ще се изправят срещу победителя в Шампионската лига Манчестър Сити. Мачът започва в 19:00 ч. (централноевропейско време) във вторник.

Вторият полуфиналист за Световната клубна купа бе определен в петък вечерта от африканския представител Al Ahly (Египет) с бившия играч на Кьолн Антони Модесте и ФК Ал-Итихад от Саудитска Арабия. Сблъсъкът завърши с 3:1 в полза на клуба от египетската столица Кайро

Победителят ще се изправи срещу шампиона на Копа Либертадорес Флуминензе Рио де Жанейро от Бразилия