четвъртък, май 2, 2024
HomeSerie AСкудетото е все по-близо - Димарко е страшилището на Емполи

Скудетото е все по-близо – Димарко е страшилището на Емполи

Последните стъпки към Скудетото: Интер Милано е и си остава мерило за всичко през този сезон в Серия А, а победата с 2:0 над намиращия се в подземието Емполи с нищо не променя това. Нерадзурите имат впечатляващите 79 точки след 30 мача – и със 73 отбелязани и 14 допуснати гола имат както най-добрата атака, така и най-добрата защита.

С единадесет точки преднина Интер Милано влезе в мача на Великденския понеделник срещу категоричния аутсайдер и обитател на подземието ФК Емполи – и веднага оправда ролята си на фаворит с доминиращ футбол. След прекрасен пробив на Барела Лаутаро Мартинес докосна леко топката, но Каприля беше на крачка да направи внимателен опит за спасяване в наказателното поле на ФКЕ. Това се случи в 4-ата минута на мача.

Около 60 секунди по-късно обаче стражът бе преодолян, тъй като Бастони намери централно на границата на наказателното поле своя съотборник Димарко, който от воле прати топката в долния ляв ъгъл и заслужено поведе (5′). Между другото, отново Димарко, тъй като италианският национал вече беше направил требъла възможен при победата с 1:0 в първия мач по забележителен начин.

Преднината на „нерадзурите“ също беше заслужена, защото те продължиха да упражняват натиск и натиснаха за втори гол. Но Тюрам за малко не уцели топката след плавна комбинация и центриране на Мхитарян (16′), а преди това вратарят на ФКЕ Каприля се добра с пръсти до изстрел на Бастони и отклони топката до десния си далечен стълб (19′). Лаутаро Мартинес също се изнерви, когато получи силен пас от Барела, но завърши твърде неточно (23′).

Емполи е в беда

Но всеки, който си мислеше, че гостите от Тоскана, които наскоро бяха победени с по 1:0 три пъти поред и поради това се свлякоха обратно в дъното на таблицата, са уплашени, грешеше. Изведнъж аутсайдерите дръзко напираха напред, стояха здраво в защита и до почивката не позволиха на нищо друго да се изпречи на пътя им.

Единственото нещо, което липсваше? Успешен финал, който да доведе до 1:1, като например мощен далечен удар на Марин, който Аудеро спаси със сетни сили в наказателното поле на Интер (27′). 27-годишният футболист бе оставен да пази вратата на Милан, тъй като не бе рискувано с швейцарския международен страж Зомер (изкълчен глезен по време на международната пауза). Бившият мюнхенчанин и бивш играч на Гладбах седеше само на пейката – и наблюдаваше оттам как Емполи продължи да натиска смело до полувремето, но нямаше блестящата идея да изравни. Интер, за който ветеранът Ачерби също бе в стартовата единадесеторка след оправдателната присъда за расизъм („Това бяха много трудни дни – всички загубихме“), поведе с 1:0 на почивката

Джокерът Алексис вкара бързо

След подновяването на играта ФК Интернационале, който преди международната пауза завърши наравно 1:1 с действащия шампион Наполи, а също така драматично не успя да победи Атлетико Мадрид на дузпи в 16-ия кръг на Шампионската лига, възвърна превъзходството си. Но без да блести в този процес

Първоначално 1:0 беше овладяно по контролиран начин напред и със стабилна работа в защита, която Барела не успя да превърне в 2:0 (52′). Павард също не успя да увеличи преднината си (65′), което за кратко отвори прозорец за 1:1 пред Камбиаги. Специалистът на FCE обаче пропусна (67′). В крайна сметка чак в 81-ата минута двамата жокери на Интер Дъмфрис и Алексис Санчес, които току-що бяха влезли като резерви, вкараха решителното 2:0. Първият подаде, а вторият вкара без чувство за хумор (81-ва).

Защото Acerbi & Co. държаха шотландците плътно в отбрана, Интер Милано не допусна гол за 19-и път този сезон – и възстанови преднината си от 14 точки пред градския съперник и най-близък съперник Милан с тази заслужена трудова победа с 2:0. Ситуацията за Емполи обаче, който загуби за четвърти пореден път, без да отбележи гол, остана наистина сложна