събота, април 27, 2024
HomeLa LigaПроблясък на вдъхновение на Гюндоган: Барса предотвратява фалстарт в края на мача

ФК Барселона отпразнува първата си победа във втория си мач в лигата. Много търпение и финият крак на Илкай Гюндоган бяха необходими, за да се преодолее стражът на Кадис Конан

K

Първият домакински мач на Барселона в лигата на Олимпийския стадион – в момента „Камп Ноу“ се възстановява – не беше наблюдаван отстрани от червения Хави, но въпреки това той включи едва 16-годишния Ямал на мястото на също червения Рафиня. Той щеше да играе отдясно по външната линия.

След равенството 0:0 срещу Хетафе на старта каталунците вече бяха подложени на известно напрежение с оглед на двете победи на Реал Мадрид и въпреки това гостите от Кадис имаха първия шанс: Само след три минути централният защитник Фали стреля с глава от остър ъгъл (3. минута).

Винаги Конан

В следващия период Барса разви типичното за нея превъзходство, но само в редки случаи шампионите генерираха необходимата пробивна мощ. След твърде небрежни завършвания на Кунде (11-и), Педри (15-и) и Левандовски (24-и), именно младокът Ямал едва не завърши контрола на мача, но стражът на Кадис Конан отрази ниския му удар около гредата (29-и).

Малко по-късно Конан реагира още по-силно, когато удар от половината на терена на Кунде едва не попадна в далечния ъгъл (34.). Може би тер Стеген се е почувствал предизвикан от спасяванията на колегата си, във всеки случай малко след тази сцена той реши един-единствен мач с Роджър впечатляващо за себе си (35.). Барса трябваше да се активизира.

Барса също засили играта си и след смяната на края започна истинска силова игра. Кадис смело се съпротивляваше, имаше още един страхотен шанс на контраатака чрез Роджър (52.) – но сега преднината на FCB висеше във въздуха. Левандовски (46.) и Ромеу (52.) бяха блокирани от добри позиции, но гостите бяха безсилни срещу удара с глава на Гави. Топката обаче се удари в напречната греда (54.).

Преднината на Барселона, само въпрос на време? Небрежно пропуснатият шанс на Рамос доказа, че каталунците винаги са готови за гол с въздушната си защита (63.). Освен това те си позволиха затишие по отношение на шансовете, като само далечният удар на Абде отново събуди Конан (80-та).

Когато времето изтичаше, новото попълнение Гюндоган получи изблик на вдъхновение: германецът вдигна чувствително топката към петичката, където Педри нахлу и промуши топката през краката на Конан (82-ри). Барселона все още имаше шансове чрез Негредо (87-ата) и Дарвин Мачис (90-ата), но в четвъртата минута на добавеното време Жокер Торес оформи крайното 2:0. Изоставането от Реал Мадрид остава на две точки