събота, април 27, 2024
HomePremier LeagueКайседо не успява да дебютира: Челси губи от разгромения Уест Хем

Кайседо не успява да дебютира: Челси губи от разгромения Уест Хем

ФК Челси все още не може да влезе в ритъм през новия сезон. Сините загубиха с 3:1 от градския съперник Уест Хем, като новото попълнение Кайседо направи напълно неуспешен дебют.

Само няколко дни преди лондонското дерби в Уест Хем Челси си осигури услугите на Моузес Кайседо за 100 милиона евро. 21-годишният футболист веднага бе включен в състава, но първоначално зае място на резервната скамейка. В мисията си да отпразнува първата си победа в състезателен мач като треньор на „сините“ Маурисио Почетино заложи вместо това на доказани кадри. В сравнение с равенството 1:1 срещу ФК Ливърпул той само приветства Густо в стартовата единайсеторка.

Треньорът на „чуковете“ Дейвид Мойс също направи точно една промяна в сравнение с равенството 1:1 в Борнемут на старта на сезона във Висшата лига. Уорд-Проуз беше предпочетен пред Пабло Форналс и даде да се разбере защо след само шест минути.

Предупреждение за топката в ъгъла: Уест Хем поведе рано

На два пъти англичанинът изпълни корнер точно на втора греда. Агерд успя да завърши втория от тях, като ударът му с глава попадна в мрежата на Санчес (7-ата минута).

Челси обаче не се шокира дълго от ранния дефицит, а заигра устремно напред. Особено Джаксън и Чукуемека се оказаха с предимство. Джаксън вкара в мрежата маслена топка от Чилуел (14). Иначе сенегалецът беше убедителен с дълбоките си пробиви.

Данс за изравняване – Фернандес пропусна от бялата точка

Изравнителният гол тогава беше само въпрос на време. След като Джаксън дриблира два пъти и Уест Хем успя да изчисти, топката попадна в Чукуемека, който помоли Сучек да танцува и остави чеха отляво. 19-годишният младеж – който по-късно трябваше да напусне на почивката заради контузия – беше костелив орех, когато копна топката в далечния ъгъл, за да направи 1:1 (28-ата минута).

Гостите дори можеха да стигнат и до още един гол, след като Стърлинг изведе в наказателното поле Соучек. Но Енцо Фернандес показа стоманени нерви и не успя да преодолее Ареола (43-и), който спаси дузпа за първи път от девети опит във Висшата лига.

Антонио вкара гол от нищото

След почивката Челси искаше да продължи оттам, откъдето беше тръгнал преди почивката. Но Антонио осуети тези планове с истински парвенюшки удар. Също така, защото Дисаки не го атакува правилно, нападателят завари топката в левия ъгъл на вратата от 18 метра (53-та).

Малко след това дойде и моментът за това. Кайседо стъпи на терена във Висшата лига за първи път с фланелката на Челси (61-ви) и веднага се включи в акцията с далечен удар, който профуча само на няколко метра встрани от целта (63-ти).

Уест Хем имаше числено превъзходство в продължение на повече от 20 минути

Надеждите на гостуващите фенове за изравнителен гол щяха да бъдат допълнително подхранени, когато Агуерд получи втори жълт картон за предизвикателството си към Джаксън, заради което бе изгонен от съдията Джон Брукс (67-а минута).

Но дори и при числено превъзходство Челси не стана непременно по-убедителен. Освен един удар от дистанция на Колвил (81.) и няколко дрибъла, които се губеха в противниковата шестнайсеторка, до края на редовното игрово време фаворитите не успяха да постигнат нещо повече.

Диверсионно време на прекъсване: Кайседо е виновен за дузпа

По време на контузиите се случиха някои интересни моменти. Първо, Кайседо допусна груба грешка, която Пабло Форналс почти наказа с решителен гол. Но Санчес спаси също толкова добре (90-та), колкото и Ареола две минути по-късно на отсрещната страна след отразен удар на Мадуеке (90.+2).

А след това стана още по-зле за Кайседо, който закъсня срещу Емерсон в собствената си шестнайсеторка и така предизвика дузпа. Лукас Пакета се намеси и я реализира за крайното 3:1. От гледна точка на Кайседо – въпреки че беше на терена само 30 минути – това беше незабравим дебют, който 21-годишният футболист със сигурност би искал да последва с по-успешен домакински дебют. Това би трябвало да се случи следващия петък (21:00 ч.), когато Челси е домакин на промотирания Лутън Таун. Уест Хем е домакин на лидера Брайтън в събота от 18:30 ч.