понеделник, април 29, 2024
HomePremier LeagueПразнична проява на Матеус Куня: Вълците щурмуват "Стамфорд Бридж

Празнична проява на Матеус Куня: Вълците щурмуват „Стамфорд Бридж

Какво представяне на Матеус Куня: бившият играч на Бундеслигата вкара три пъти на „Стамфорд Бридж“ в неделя, за да нанесе поредното поражение на ФК Челси. Полузащитникът на Уулвърхемптън Уондърърс пропусна да отбележи само един гол

При поражението с 4:1 от Ливърпул в средата на седмицата Нкунку все още се подвизаваше като резервен голмайстор – четири дни по-късно треньорът на Челси Маурисио Почетино започна французина от самото начало. Освен Мадуке, Бадиашиле, за когото започна Густо, също зае място на пейката за момента.

Междувременно гостите от Уулвърхемптън се стремяха да се отърсят от късното и горчиво поражение с 4:3 от Манчестър Юнайтед в неделя следобед. Старши треньорът Гари О’Нийл направи три промени, като включи в игра Аит Нури, Жоао Гомеш и Сарабия. Дохърти, Дойл и Белегард пък засега бяха понижени в ролята на зрители.

Палмър откри резултата за Челси

Мачът на „Стамфорд Бридж“ започна интересно, като само след две минути „вълците“ създадоха двоен шанс чрез Педро Нето и Матеус Куня. Първата заслужаваща внимание атака на Челси не закъсня, но Доусън попречи на Нкунку да завърши решително точно пред голлинията (3.).

Докато домакините все повече поемаха контрола върху играта, в 19-ата минута Кайседо намери пролука в противниковата защита. Неговият точен пас беше завършен от Палмър, който остана леден пред вратата

Кайседо е отчасти виновен за двата гола

Само три минути по-късно Кайседо отново беше в центъра на събитията, но този път в негативен план. Еквадорецът позволи на Жоао Гомеш да отнеме небрежно топката в средата на терена и по невнимание да подготви изравнителния гол на Матеус Куня.

След това отборите до голяма степен бяха равностойни – но равенството не се запази до почивката. Кайседо също нямаше късмет, когато в 43-ата минута не успя да засече пътя на крайния голмайстор Аит Нури за втория гол на Челси. Напредналият ляв защитник получи топката в шестте метра от Педро Нето и имаше късмет, че Дисаси я отклони решително в мрежата

Матеус Куня продължава напред

След почивката Челси се опита да обърне мача, но не успя да го направи, тъй като Матеус Куня първо вкара след пас на Педро Нето за 3:1 (63′), а по-късно добави още един гол, след като беше фаулиран от Густо в наказателното поле (82′).

Фактът, че малко след това Тиаго Силва намали дефицита с глава от корнер, не беше нищо повече от странична бележка (86′) – все пак Челси беше допуснал четири гола за втори път в рамките на пет дни и трябваше да позволи на Уулвс да ги изпревари в таблицата.